Dobre wyniki UKS Ósemka BB Auto Chojnice

Marzec sprzyja zawodnikom klubu UKS „Ósemka” BB Auto. 14 marca odbył się drugi turniej w XIV Grand Prix w Tucholi. W turnieju wzięło udział wielu zawodników m.in. z Stobna, Tucholi, Czerska, Sępólna i Raciąża.

Na zdjęciu Martyna Pieragowska (z lewej) kategoria szkoły pnadgimnazjalne i Oliwia Wilczek w kategorii szkoły gimnazjalne.   |  fot. nadesłane

Gra odbyła się na 18 stołach. Zostały stworzone 4 kategorie kobiet oraz mężczyzn. Z Chojnic w kategorii kadetów zagrał Maksymilian Żychliński, który po dwóch turniejach ma 6 punktów. W kategorii młodzików ponownie wygrał Andrzej Prondzynski, który zdobył 16 punktów, a Bartłomiej Ossowski zakończył rywalizację na 2 pozycji, uzyskał 14 punktów.

W kadetkach zwyciężczynią została Oliwia Wilczek również otrzymała 16 punktów, w klasyfikacji ogólnej jest liderką. W juniorach sprawdził swoje siły Filip Prondzynski, który po raz kolejny zwyciężył w swojej kategorii.

W  juniorkach na czele jest Martyna Pieragowska, uzyskała 16 punktów, aktualnie jest na pierwszej pozycji w swojej grupie wiekowej. W seniorkach Iwona Gadomska uplasowała się na 1 pozycji, zdobyła 16 punktów, jak na razie jest na pierwszej pozycji w tabeli.

W kategorii seniorów liderem jest Arkadiusz Domachowski, ponownie zakończył zmagania na 2 miejscu. Rafał Megger znajduje się na 2 miejscu w tabeli, w sobotę zmagania zakończył na miejscu w przedziale 5-8.

Sławomir Wilczek wygrał drugi turniej Grand Prix, w tabeli seniorów znajduje się również na 2 pozycji. Jarosław Mikołajewski zajął 4 miejsce oraz 11 punktów. Mateusz Żychliński uzyskał po drugim turnieju 4,5 punktu, kończąc zmagania na miejscu w przedziale 9-12.