Dobre starty Marceliny. Przywiozła dwa medale z Krakowa

W Krakowie odbyły się Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem”. Super poradziła sobie Marcelina Choińska z Zespołu Szkół Specjalnych w Chojnicach.

Marcelina Choińska z ZSS Chojnice zajęła drugie miejsce w pchnięciu kulą i drugie miejsce w rzucie oszczepem.   |  fot. (nad.)

Uczniowie szkół z naszego powiatu – Zespołu Szkół Specjalnych w Chojnicach oraz z ZSS z Czerska i ZSP z Malachina oraz z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Razem” w Czersku wzięli udział w XXV Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletce Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem”.

Świetnie poradziła sobie Marcelina Choińska z ZSS Chojnice, która zajęła drugie miejsce w pchnięciu kulą i drugie miejsce w rzucie oszczepem. Jak relacjonują trenerzy, debiutująca na zawodach tej rangi Emilia Pestka (MUKS Razem Czersk) w skoku w dal była druga, Natalia Babińska (ZSP w Malachin) była pierwsza w rzucie oszczepem i druga w skoku w dal.

W klasyfikacji medalowej grupy starszej województwo pomorskie zajęło pierwsze miejsce, a w kategorii grupy młodszej drugie miejsce. Pozostałe miejsca naszych zawodników: Emila Pestka – 4. miejsce na 800 m, Dawid Turzyński – 5. miejsce w skoku w dal, 12. miejsce w biegu na 100 m, Mateusz Rekowski 7. miejsce  w skoku w dal, 8. miejsce na 1500 m.

Zawodników do zawodów przygotowali – Justyna Rokita (ZSP Malachin), Sławomir Jankowski (ZSS Chojnice), Przemysław Lepak i Jarosław Fidurski (ZSS Czersk).