Dobili Elanę ... "dobitkami"

W rozegranym dziś (27.02.) meczu towarzyskim, piłkarze II - ligowej Elany Toruń, przegrali na sztucznej murawie z drużyną Chojniczanki - Chojnice 4:2 (1:1).

Nic tak nie cieszy, jak radość po zdobyciu bramki.   |  fot. m.n.

Już w 5 min. meczu idealną okazję do objęcia prowadzenia, zaprzepaścił Chudziński w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Takiego błędu nie popełnił w 12 min. zawodnik gospodarzy Onyekachi, który trafił do pustej bramki. Elana obejmuje prowadzenie 1:0. Na zakończenie pierwszej połowy pada bramka wyrównująca. Po strzale Trzebińskiego w słupek i dobitce Chudzińskiego zakończonej golem - kończy się pierwsza połowa.
Po ładnie rozegranej akcji tercetu Chudziński, Atanacković, Frymark, ten ostatni w 57 min. trafia do siatki i Chojniczanka obejmuje prowadzenie 2:1. Radość z zdobytej bramki trwała zaledwie trzy min. Tyle czasu potrzebowali gospodarze, aby doprowadzić do remisu. Kolejne trzy minuty i tym razem … karny dla Chojniczanki, po faulu na Pestce. Pewnym egzekutorem okazał się Ziemak podwyższając na 3:2. Zaledwie minutę później Niewęgłowski idealnie zagrywa do Ziemaka. Po jego strzale bramkarz odbija piłkę, ale dobitka Ziemaka była nie do obrony i chojniczanie obejmują prowadzenie 4:2. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, a wygrana z II ligową Elana, nawet w sparingu – jest dobrym prognostykiem przed zbliżającą się runda wiosenną.

Bramki: Daniel Onyekachi (12), Łukasz Grube (60) - Mateusz Chudziński (45), Mateusz Frymark (57), Sławomir Ziemak (63, k), (64)

Chojniczanka: Szafrański, Stromczyński, Trzebiński, Megger, Steinborn, Pestka, Ostrowski, Atanacković, Fabich, Chudziński, Romańczyk. W drugiej połowie zagrali: Chudy, Kowalczyk, Niewęgłowski, Frymark.