Do trzech razy sztuka?

Tegoroczna inscenizacja została odwołana a już władze Fundacji „Szarża pod Krojantami” podczas Walnego Zebrania w dniu 25.10.2021 podjęły decyzję o organizacji w 2022 roku widowiska pod Krojantami i zatwierdziły plan działania na przyszły rok.

W tym roku podobnie jak w ubiegłym, ze względu na ograniczenia pandemiczne nie została zorganizowana inscenizacja i część plenerowa uroczystości.   |  fot. ilustracyjne

Zgodnie z nim, jeśli nie wystąpią nieplanowane przeszkody, jest wola Fundacji oraz władz gminy Chojnice na organizację w pierwszy weekend września 2022 widowiska i imprez towarzyszących. Organizatorzy zwracają się do klubów i stowarzyszeń kawaleryjskich o umieszczenie widowiska w swych planach działalności na przyszły rok.

Zdecydowano dodać w programie wydarzenia nową atrakcję dla młodzieży z klubów jeździeckich, stajni i ośrodków nauki jazdy konnej. Będzie to otwarty konkurs na najlepszą prezentację jeźdźców, czyli tzw. banderię konną. Jej uczestnicy mogą wystąpić w strojach regionalnych, historycznych, kawaleryjskich lub jeździeckich. Organizatorzy zapraszają młodzież i innych jeźdźców do przygotowania się w tej prezentacji konkursowej.

facebook.com/Szarża-pod-Krojantami