Do trzech razy sztuka. Ważny mecz Red Devils

W rundzie zasadniczej zespół Red Devils dwukrotnie przegrał z Pogonią 04 Szczecin. W sobotę dojdzie do trzeciego pojedynku. Dla Czerwonych Diabłów będzie to pierwsze – i oby ostatnie - podejście do utrzymania się w Futsal Ekstraklasie.

W sobotę Czerwone Diabły zagrają u siebie o godz. 18.00 z Pogonią Szczecin.   |  fot. (olo)

A taki był cel drużyny prowadzonej przez Jakuba Mączkowskiego przed tym sezonem – utrzymać się w Ekstraklasie. I zespół z Chojnic jest bardzo bliski jego wykonania. Teraz do postawienia kropki nad i potrzeba tak naprawdę jednego zwycięstwa – właśnie z Pogonią. Tym bardziej, że z tą ekipą chojniczanie mają do wyrównania rachunki – dość niespodziewane dwie porażki z rundy zasadniczej.

Zapowiada się więc ciekawy mecz, bo zawodnicy Pogoni nie będą mieli nic do stracenia i będą mogli ryzykować. Zajmują co prawda przedostatnie miejsce, ale mają przewagę 7. punktów nad ostatnim AZS UG Gdańsk i bezpośredni spadek z ligi raczej już im nie grozi. Za to „Portowcy” będą starali się punktować i gonić wyprzedzające je o 6 punktów dwie drużyny z Katowic i Białegostoku, by uniknąć później gry w barażach. Drużyny z grupy spadkowej rozegrają między sobą po 5 spotkań, do zdobycia będzie więc aż 15 punktów.

Początek meczu z Pogonią, na który warto się wybrać, w sobotę o godz. 18.00. W rundzie „dodatkowej” Diabły zagrają pięć meczów – dzięki dobremu finiszowi – aż trzy z rzędu u siebie. W sobotę z Pogonią, za tydzień 27 kwietnia (18.00) z AZS UG Gdańsk, a 11 maja z AZS UŚ Katowice. Dwa ostatnie mecze, oby już o pietruszkę, zespół Red Devils zagra na wyjazdach – w Białymstoku (18.05) oraz Pniewach (25.05).

Tekst i fot. (olo)

Zapisz