Do młodzieży z Chojnic i okolic! Dołącz do nas!

W Święto Konstytucji 3 Maja po raz piąty zorganizujemy imprezę Na Szlaku Kultur Majówka Chojnice 2018. Wystąpią na niej kapele i zespoły ludowe z całej Polski. Pomóż nam przygotować to wydarzenie oraz zaopiekuj się wybranym zespołem.

Stowarzyszenie Dworek Polski ożywiło i nadało kolorytu uroczystościom 3 maja w Chojnicach.   |  fot. arch.

Czeka na Ciebie niezapomniana przygoda z polską kulturą ludową, różnokolorowymi strojami, muzyką i tańcem. Zróbmy to razem! Zapraszamy na spotkanie organizacyjne! Chciałabym również wspomnieć o prowadzonej akcji Wolontariat Na Szlaku Kultur.

Prowadzimy nabór wolontariuszy do organizacji imprezy 3 Maja, a w szkołach (Technikum nr 2 Chojnice, ZSP1 Chojnice) odbywa się promocja wolontariatu oraz Turniej Wiedzy o Polsce, by zainteresować młodzież polską kulturą. Turniej przybrał formę nawiązującą do znanych polskich teleturniejów, a uczniowie sprawdzają swoją wiedzę w takich kategoriach jak polski film, muzyka, kuchnia, przysłowie, czy tańce. Najbliższy turniej odbędzie w ZSP1 w Chojnicach 20 kwietnia.

Spotkanie organizacyjne: 20 oraz 27 kwietnia (piątek) godz. 17:00 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnicach (salka rekreacyjna). Zadanie pt. "Na Szlaku Kultur Majówka Chojnice 2018" dofinansowane jest ze środków Powiatu Chojnickiego i Miasta Chojnice.

Zbliżające się wydarzenia:

20 kwietnia godz.11:30 Turniej Wiedzy o Polsce w ZSP nr 1 w Chojnicach, salka rekreacyjna

2 maja godz. 9:00 promocja imprezy na Rynku Miejskim w Chojnicach (przejażdżki rikszą, degustacja chleba ze smalcem)

2 maja godz.17:00 koncert kapel oraz zespołów ludowych z Kurpi i Wielkopolski w Szkole Podstawowej w Pawłowie

3 maja godz. 12:00 Fosa Miejska w Chojnicach Na Szlaku Kultur Majówka Chojnice 2018

3 maja godz. 17:00 WDK Ogorzeliny Na Szlaku Kultur Majówka Ogorzeliny 2018

NA SZLAKU KULTUR MAJÓWKA CHOJNICE 2018

W tym roku jubileuszowa edycja imprezy! Już po raz piąty spotkamy się w Fosie Miejskiej w Chojnicach, by razem uczcić Święto Konstytucji 3 Maja w atmosferze staropolskich obyczajów! Czekają nas występy folklorystyczne zespołów z całej Polski, V Ogólnopolski Konkurs Kapel Ludowych, zabawyi konkursy dla dzieci, a także dla dorosłej publiczności z nagrodami.

Razem zachwycimy się na nowo polskim strojem, muzyką, tańcem oraz tradycyjną kuchnią. Do konkursu kapel ludowych zgłaszają się nowe zespoły, jak i te które już przyjeżdżają do nas od samego początku organizacji tej imprezy, czyli od 2014 r. Impreza jest też pierwszym dużym projektem Stowarzyszenia „Dworek Polski”,  które w tym roku obchodzi 5 - lecie swojej działalności.

Kapele, które odwiedzą nas podczas „Majówki” to Kapela Ludowa Ostródzianie (Warmia – Mazury), Kapela Miód na Serce (Kurpie), Kapela „Pieńkowianie” (Rzeszowskie/Kieleckie), Kapela Ludowa Furman (Warmia), Kapela Dudziarska „Koźlary” (Wielkopolska), Kapela „Ela i kapela” (Dolne Powiśle), Kapela Jana Kani (Kurpie), Kapela Regionalnego Zespołu Tursko (Wielkopolska), Kapela Kaszubska „Purtki” oraz Kapela Ludowa „Bławatek”
(Kaszuby). Zapowiada się prawdziwa muzyczna uczta na szlaku wielu regionów Polski.

W tym roku, z racji jubileuszowej edycji imprezy, Stowarzyszenie „Dworek Polski” zaprasza na Zaręczyny Tadeusza i Zosi na podstawie „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza oraz jubileuszowy tort. Nie zabraknie również tradycyjnego już powitania Bociana oraz Narodowego Tańcowania dla dzieci. W tym roku zmierzymy się z polonezem.Zapraszamy do Fosy Miejskiej w Chojnicach od godz.12:00! Szczegóły można przeczytać na plakacie.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie „Dworek Polski”, współorganizatorami: Powiat Chojnicki i Gmina Miejska Chojnice, partnerami: Chojnickie Centrum Kultury oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach. Zadanie pt.„Na Szlaku Kultur Majówka Chojnice 2018” dofinansowane jest ze środków Powiatu Chojnickiego i Gminy Miejskiej Chojnice. Środki własne Stowarzyszenia „Dworek Polski” pochodzą ze zbiórki publicznej.

Zespoły ludowe z Kurpi i Wielkopolski zaprezentują się również 2 maja o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej w Pawłowie, a wszystkie kapele i zespoły goszczące w Chojnicach będzie można również zobaczyć 3 maja od godz.17:00 w Wiejskim Domu Kultury w Ogorzelinach, gdzie powalczą o Puchar Wójta Gminy Chojnice.

Zadanie pt. „Na Szlaku Kultur Majówka Ogorzeliny 2018” dofinansowane jest ze środków Gminy Chojnice. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie „Dworek Polski”, współorganizatorem: Gmina Chojnice, partnerem: Gminny Ośrodek Kultury.

Wydarzenia organizowane przez Stowarzyszenie „Dworek Polski” można również śledzić na stronie Facebook! DworekChojnice. Serdecznie zapraszamy!

Anna Piekarska

Zapisz