"Dni Czołgisty" - 10-12 czerwca Borne Sulinowo

W ubiegłym roku po raz pierwszy Muzeum Militarnej Historii w Bornem Sulinowie zorganizowało debiutancką imprezę militarną "Dzień Czołgisty". Zeszłoroczny sukces imprezy dał organizatorom bodźca i pobudził do dalszego działania.

Zapraszam chojniczan w imieniu organizatorów i swoim - do zobaczenia na "Dniach Czołgisty" w Bornem Sulinowie - mówi Dariusz Wałdoch (pierwszy z lewej).   |  fot. ilustrac./arch

Postanowili kontynuować imprezę i posunęli się nawet o krok dalej - w tym roku rozszerzono imprezę na cały weekend. "Dni Czołgisty" odbędą się w dniach 10-12 czerwiec 2022 r. "Dzień Czołgisty" to oficjalne święto polskich wojsk pancernych obchodzone 17 czerwca - ze względów nie zawsze zależnych od Organizatora - w Bornem Sulinowie odbędą się tydzień wcześniej.

Już niespełna miesiąc dzieli nas od jednej z największych imprez pojazdów gąsienicowych w Polsce w tym roku. Jest więc trochę czasu aby zaplanować sobie urlop na drugi weekend czerwca i "zaklepać" zakwaterowanie. Będzie oczywiście czynne namiotowe pole zlotowe, ale zapewne duża ilość uczestników zechce zakwaterować się na kwaterach prywatnych i w pensjonatach - aura czasami może spłatać nam figla, nigdy nic nie wiadomo więc lepiej "dmuchać na zimne" i zabezpieczyć się w dach nad głową.

Wielu chojniczan czynnie uczestniczy w tego rodzaju imprezach i zapewne  nie zabraknie ich także na "Dniach Czołgisty" w Bornem Sulinowie, gdzie już dzisiaj w imieniu Organizatorów i całej "militarnej braci" serdecznie zapraszam! Na pewno warto się tam pojawić. Organizatorzy - jak sami mówią - ilością atrakcji, które przygotowali na to wydarzenie sami są zaskoczeni. Podczas tych trzech dni czekają na Was pokazy broni pancernej, pokazy grup rekonstrukcyjnych.

Strefa dla najmłodszych, ogromna strefa gastronomiczna, pokazy dynamiczne pojazdów gąsienicowych z wykorzystaniem pojazdów zabezpieczenia technicznego, nie zabraknie także przejażdżek pojazdami militarnymi (za opłatą - wiadomo, paliwo drożeje z dnia na dzień a te "smoki" potrafią spalić jej ogromne ilości).

Organizatorzy obiecują, że codziennie (piątek, sobota, niedziela) usłyszycie ze sceny największe topowe polskie zespoły rockowe (koncert każdego dnia o 21:00). Wiadomo kto zagra ale budując napięcie wśród uczestników na chwilę obecną tego nie zdradzają. Wejście na teren Muzeum jak i całej imprezy oraz na koncerty będzie biletowane - ilość miejsc szczególnie na koncerty będzie limitowana (ale jak znam życie - zapewne wszyscy się "załapią").

Sztandarowej imprezie odbywającej się od kilkunastu już lat w Bornem Sulinowie w miesiącu sierpniu, czyli Międzynarodowemu Zlotowi Pojazdów Militarnych "Gąsienice i Podkowy", który jest organizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Militarnej Historii Bornego Sulinowa wyrasta poważna konkurencja - dla "militarnych" to nawet dobrze - im większa konkurencja tym lepsza jakość - "militarni" sami to ocenią.

Dariusz Wałdoch

Akualizacja: Tak jak obiecali Organizatorzy tegorocznej imprezy - ..."Będzie! Będzie zabawa! Będzie się działo! I znowu nocy będzie mało. Będzie głośno, będzie radośnie Znów przetańczymy razem całą noc" ...  Znamy już wszystkich wykonawców, którzy pojawią się na scenie Muzeum Militarnej Historii w Bornem Sulinowie w trakcie trwania "Dni Czołgisty" (10-12.06.2022 r.) Szykuje się Mega Impreza !!!

Dnia 10.06. o godzinie 21:00 koncert Zespołu Kombi

Kombi – zespół muzyczny, założony w 1969 roku przez Sławomira Łosowskiego, występujący początkowo pod nazwą Akcenty, a po jej zmianie w 1976 roku jako Kombi. W początkowym okresie działalności grupa wykonywała muzykę z pogranicza stylów jazz-rock, fussion, rock. W końcu lat 70. kojarzony był jako sztandarowy zespół Muzyki Młodej Generacji. Od początku lat 80. ukształtował się znany do dzisiaj styl Kombi, charakteryzujący się wiodącą rolą instrumentów klawiszowych.

Zespoł Kombi w składzie: Zbyszek Fil- Wokal, Sławomir Łosowski- Lider zespołu, instrumenty klawiszowe, Karol Kozłowski- bas, Tomasz Łosowski- perkusja

Dnia 11.06. o godzinie 21:00 koncert zespołu PIERSI

PIERSI- na swoim koncie mają takie hity jak Bałkanica, Balanga i wiele innych. Zespół na chwilę obecną koncertuje w składzie: Zbyszek "Dziadek" Moździerski - bas, Marek "Mały" Kryjom - wokal, gitara, przeszkadzajki, Marcin "Manio" Papior – perkusja, Adam “Asan” Asanov - wokal, Adam "Hans" Kłos - gitara, Marcin "Rospor" Respondek - puzon, Erwin Żebro – trąbka

Dnia 12.06..o godzinie 21:00 koncert zespołu Łydka Grubasa, Łydka Grubasa – wykonawcy hitów Rapapara, Gender, Ona mówi. Sceniczny Wulkan energii w składzie: Ziggy- gitara, wokal, Hipis- wokal, Carlos- bas, chórki, Maciejka- perkusja, Długi- klawisz , chórki