Dni Chojnic. Sobota pod znakiem muzyki i tańca, niedziela również

Podczas drugiego Dnia Chojnic każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Oferta kulturalna obejmowała gusta najmłodszej, młodzieżowej i całkiem dorosłej widowni, która mimo początkowo deszczowej aury dopisała.

Gwiazdą sobotniego wieczoru był Robert Gawliński z zespołem.   |  fot. m.n.

Słowem – na scenie było różnorodnie i ciekawie. A poza nią? Kilkanaście stoisk podmiotów gospodarczych, kramy twórców ludowych i kolekcjonerów. Od wczesnego popołudnia  na scenie i w jej sąsiedztwie do wieczora odbywała się moc koncertów i prezentacji. Drugi dzień obchodów rozpoczęli artystycznie tancerze Studio Tańca Move Your Body.

Kolejnym ważnym akcentem uroczystości była intronizacja nowego króla kurkowego, został nim Tomasz Winiecki. Więcej - tutaj.

W dalszej części artystycznych pokazów zaprezentowała się Poleska Zorka, która  przykuwała uwagę urodą tancerek i folklorem rodem z Białorusi. Następnie z koncertem wystąpił zespół MPDWA.

W sobotę wieczorem  dla chojniczan i turystów zagrał legendarny zespół rockowy Wilki z liderem Robertem Gawlińskim na czele. W jego wykonaniu usłyszeliśmy największe  przeboje. Oczywiście nie zabrakło "Baśki".   

Zwieńczeniem sobotniej imprezy była dyskoteka pod gwiazdami, prowadzona przez Bogdana Duraja. Wszechstronny repertuar nagrań, począwszy od lat 70 - tych, poprzez złote przeboje lat 80 - tych i najnowsze hity - zmieniły rynek w wielką salę taneczną.

Niedziela jest ostatnim dniem obchodów. O godz. 11. wystąpi Dziecięco - Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny „Kaszëbe”. Od 12 - do 16 zaplanowano Koncert Świętojański, a po nim „Muzyczne niespodzianki”, gdzie wystąpią Liliana Kafel, Maja Dykier, Kornelia Mazur. O godz. 17:30 „Pogoda na dom” – koncert  Ady Gostkowskiej. Gościnnie wystąpi Maciej Wilk.

Ponadto na deptaku stoiska z regionalnymi produktami, wyrobami twórców ludowych i rękodzielników, zbiory kolekcjonerów, prezentacje lokalnych firm, atrakcje dla dzieci. W fosie do godz. 15 potrwa prezentacja samochodów przygotowana przez Automobilklub Chojnicki

(m.n.)