Dlaczego ludzie sięgają po samochody hybrydowe?

Prowadzenie hybrydy – czyli samochodu, który łączy moc silnika spalinowego z silnikiem elektrycznym w celu zmniejszenia zużycia paliwa i emisji – kiedyś mogło się wydawać czymś zarezerwowanym jedynie dla ekologów, czy celebrytów.

Polacy coraz chętniej sięgają po samochody z napędem hybrydowym.   |  fot. nad.

Faktem jest jednak, że nigdy nie było lepszego czasu na rozważenie przejścia na ekologiczne, czyste, przyjazne dla środowiska maszyny tego typu. Dlatego dziś wyjaśnimy, dlaczego ludzie sięgają po samochody hybrydowe?

Są równie wygodne w prowadzeniu jak konwencjonalne samochody

Hybrydy poruszają się tak samo płynnie jak konwencjonalne samochody i chociaż przyspieszenie nie jest tak szybkie — nie są zbudowane z myślą o szybkości — istnieje prawdopodobieństwo, że nie zauważysz dużej różnicy. No cóż, jest jedna różnica: wozy te są bardzo ciche — czasami nie można stwierdzić, czy silnik pracuje, czy nie! Gdy moc nie jest potrzebna – powiedzmy na czerwonym świetle – napęd całkowicie wyłącza się i ponownie zwiększa obroty po naciśnięciu pedału przyspieszenia, co oznacza, że nie marnujesz energii ani nie emitujesz toksyn.

Na pewno znajdziesz model pasujący do stylu życia Twojej rodziny.

Istnieje wiele pojazdów hybrydowych, które mogą wygodnie przewozić rodzinę. Oferują nie tylko doskonałą oszczędność paliwa, solidne osiągi, ale także godną uwagi listę funkcji przyjaznych przewożeniu większej ilości osób.

Będziesz przyczyniał się do ochrony środowiska

Hybrydy emitują mniej zanieczyszczeń niż standardowe pojazdy. Średnio kompaktowe samochody hybrydowe emitują o 10% mniej emisji smogu niż ich konwencjonalne odpowiedniki. Średniej wielkości SUV-y i te pełnowymiarowe zmniejszają emisję gazów powodujących smog odpowiednio o 15%, 19% i 21% w porównaniu ze swoimi odpowiednikami wyłącznie na benzynę.

Dasz dobry przykład swoim dzieciom

Jeśli podoba Ci się pomysł kreowania świata lepszym miejscem dla swoich dzieci, jazda hybrydą jest dobrym sposobem na przekształcenie tego wzniosłego ideału w konkretny ruch. Nasze czyny jako rodziców mówią głośniej niż nasze słowa, nawet przy pozornie prostych decyzjach. Posiadanie ekologicznego samochodu w większym stopniu przyczynia się do przekazywania dzieciom wartości środowiskowych niż niezliczone rozmowy o ratowaniu planety.

Bezpieczny lans

Nie można wycenić tego aspektu własności hybrydy, ale wystarczy powiedzieć, że prowadzenie samochodu hybrydowego jest niezawodnym sposobem na rozpoczęcie rozmowy wśród współpracowników, kolegów rodziców, sąsiadów, a nawet zupełnie nieznajomych osób. W końcu mimo wszystko widok takiego wozu nie jest jeszcze powszechny.

Podsumowanie

Samochody hybrydowe stają się realną alternatywą dla wozów spalinowych, na ropę i gaz. Szczególnie dziś, gdzie tam silnie stawia się akcent na ochronę środowiska.  Jednocześnie są to pojazdy korzystające z najnowszych zdobyczy technologicznych, także w żadnym razie nie trzeba martwić się o ich jakość. Co więcej, ta w przeważającej ilości przypadków przekracza oczekiwania osób wcześniej niemających z nimi styczności.

(nad.)