Dla ciała i dla umysłu

Marzenia się spełniają. Jakiś czas temu przekonali się o tym m.in. uczniowie „starego” ogólniaka, a teraz ci z „nowego” oraz Medyczno - Społecznego Zespołu Szkół Policealnych.

Tak wygląda nowa sala gimnastyczna przy ul. Świętopełka.   |  fot. Monika Niemczyk/powiat.chojnice.pl

Gotowy jest już obiekt wielofunkcyjny przy tych szkołach – w tym sala gimnastyczna, którego do tej pory nie było. Obiekt, który powstawał tuż przy obu szkołach w ramach zadania „Wsparcie szkolnictwa w powiecie chojnickim” jest już praktycznie gotowy, ale będzie teraz jeszcze do końca marca doposażany. Będzie on spełniał przede wszystkim dwie funkcje – edukacyjną oraz sportową.

W części edukacyjnej uczniowie będą mieli do dyspozycji sale i laboratoria do nauki - laboratorium masażu i odnowy biologicznej, laboratorium edukacji zdrowotnej i ratownictwa oraz laboratorium opieki i pielęgnacji. - Mamy taki pomysł, aby w ramach laboratorium edukacji zdrowotnej i ratownictwa przeszkolić wszystkich uczniów powiatu chojnickiego, tak, aby opuszczając mury szkoły potrafili uratować życia drugiego człowieka. Aby nie było sytuacji, że ktoś się boi zainterweniować, bo się nie zna – mówi starosta chojnicki Marek Szczepański.

Sala sportowa, której do tej pory uczniowie II LO mogli tylko wszystkim pozazdrościć, ma wymiary 30 na 16 metrów i pomieści 166 widzów. Co ciekawe do dyspozycji jest też ścianka wspinaczkowa. Wartość obiektu to ok 11,5 mln zł, dofinansowanie wyniosło 85 proc. kosztów kwalifikowanych, tj. ok. 4,5 mln zł.

Komentarz autora: Absolwenci tej, ale i innych szkół, mogą tylko pozazdrościć. W latach 80-tych i 90-tych (oczywiście również wcześniej) lekcje wychowania fizycznego mieliśmy głównie na korytarzach, bo nie wszędzie były sale, albo były to małe przepełnione „klitki”. Dziś uczniowie mają świetne warunki do uprawiania sportu. Prawda jest jednak taka, że te zajęcia z wuefu mieliśmy... na każdej przerwie, grając piłką od tenisa ziemnego na bramki ustawione z tornistrów. Dziś na przerwach dzieci też grają … na smartfonach. Ciekawe, kto będzie te przerwy z „kumplami” wspominał na starość.  

(olo)

 1. 6 lutego 2019  14:49   ścianka wspinaczkowa -super ...   biedroneczka

  ścianka wspinaczkowa -super , szkoda ,że nie wspomniano dzięki komu to wszystko powstało.Zgadzam się z poprzednikiem ,że niektórzy ciężko na to pracowali , a inni dostali gratis .....samo życie

  6
  1
 2. 6 lutego 2019  11:37   Prawda   AMG

  Szkoda, że nikt nie napisał, kto to zapoczątkował. Niektórzy wiele poświęcili, żeby to powstało... inni dostali w prezencie. Wielkie brawa i podziękowania dla tych, którzy przyczynili się do powstania tego obiektu...

  10
  2