Diabły rozgromiły Tychy. Horror w Gdańsku

W Gdańsku w meczu AZS z Pogonią Szczecin wpadło aż 15 bramek, z czego ostatnia decydująca w ostatniej sekundzie meczu. W Chojnicach Diabły zasłużenie i pewnie pokonały spadkowicza z Ekstraklasy GKS Tychy aż 6:0.

Teraz na zespół z Chojnic czekają trzy zespoły walczące o mistrzostwo Polski. Pierwsza w kolejce będzie Pogoń Szczecin, która w pierwszej rundzie wygrała w Chojnicach 4:2.   |  fot. (olo)

RED DEVILS – GKS TYCHY 6:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Dmytro Kharchenko (10:29), 2:0 Patryk Duda (17:35), 3:0 Vadym Ivanov (23:52), 4:0 Michał Wojciechowski (31:16), 5:0 Dominik Solecki (38:07), 6:0 Vadym Ivanov (39:21).

Jeżeli zawodnicy GKS Tychy jeszcze przed meczem z Red Devils łudzili się, że powalczą o utrzymanie w Ekstraklasie, to w piątkowy wieczór chojnicki zespół wybił im to na dobre z głów. Mimo że gospodarze grali i grają w lidze już tylko „o pietruszkę”, to dali gościom lekcję futsalu.

Strzelanie zaczął w 11. minucie Dmytro Kharchenko, a przed przerwą podwyższył Patryk Duda. W drugiej połowie goście opadli z sił, a Diabły trafiły do ich siatki jeszcze cztery razy. Dwukrotnie uczynił to Vadym Ivanov, a po razie Michał Wojciechowski i Dominik Solecki.

W drugim piątkowym spotkaniu świetną reklamę futsalowi zrobili zawodnicy AZS Gdańsk i walczący o mistrzostwo Polski gracze Pogoni Szczecin. Po szalonym spotkaniu gospodarze z Gdańska wygrali 8:7 (do przerwy było 2(cat), potem wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie 4(cat), 5:5, 7:5, 7:7). Decydującą bramkę na sekundę przed końcem strzelił Dominik Depta, a jedną z bramek zdobył też Tomasz Kriezel.

Trzy mecze tej kolejki odbędą się w niedzielę, zmierzą się: Wisła Kraków – Clearex Chorzów, Remedium Pyskowice – Jasna Gliwice, Rekord Bielsko-Biała – AZS Katowice. W poniedziałek zagrają: Chrobry Głogów – Gatta Zduńska Wola.

Do zakończenia rozgrywek pozostały trzy kolejki. Diabły zmierzą się w nich z walczącymi o medale: Pogonią Szczecin, rekordem Bielsko-Biała i Wisłą Kraków. Dwa ostatnie mecze odbędą się w Chojnicach, z Pogonią nasz zespół zagra za tydzień na wyjeździe.

1. 29 marca 2014  13:24   Brawo   Boss