„Diabelska sinusoida” w hali Centrum Park

Tytuł otwartej wczoraj (25.10.) w hali Centrum Park wystawy „Diabelska sinusoida” odwołuje się do różnych losów drużyny Red Devils na przestrzeni kilkunastu lat.

Wystawa to dokumentacja fotograficzna klubu Red Devils w okresie ostatnich 12 lat. Nawiązuje nie tylko do sukcesów, czy porażek, ale i do tragicznych chwil, jakie dotknęły klub.   |  fot. Red Devils

„Diabły” zdobywały bowiem m.in. wicemistrzostwo Polski i Puchar Polski, ale również spadały z rozgrywek do niższej ligi i ponownie wracały do Ekstraklasy. Przypomnijmy, przed sezonem 2006/2007 drużyna Red Devils Chojnice po raz pierwszy została zgłoszona do rozgrywek szczebla centralnego.

„Czerwone Diabły” objął ówczesny selekcjoner reprezentacji Polski – Tomasz Aftański i po dokonaniu kilku wzmocnień personalnych rozpoczęły się zmagania na poziomie III ligi. Od tego momentu rozpoczyna się również wystawa zdjęć – fotografie pokazują drużynę od sezonu 2006/2007 do początku sezonu 2019/2020. Ostatnie zdjęcia pochodzą z ostatniego meczu Red Devils we własnej hali.

- Na pomysł wystawy wpadła prezes klubu Natalia Dalecka i wspólnie wszystko przygotowaliśmy. Kosztowało nas to sporo pracy, gdyż jest to największa moja wystawa – zarówno jeśli chodzi o liczbę zdjęć, jak i zakres lat - mówi autor zdjęć Aleksander Knitter. - Przeszukałem swoje archiwa fotograficzne i na wystawie można oglądać łącznie ponad 200 zdjęć – poukładane są one właśnie rocznikami. Są też portrety aktualnych zawodników, są moje ulubione ujęcia z poprzednich lat, jest też specjalna rama poświęcona zawodnikom i miłośnikom klubu, którzy tworzyli historię klubu, a nie ma już ich między nami.

Zdjęcia zostają na stałe w hali i będzie je można oglądać przy różnych okazjach. Jest też specjalny baner z fotografiami najmłodszych „diabełków”, a więc dzieci, które kibicują na meczach, grają w Red Devils.

(red.)