Delegacja z partnerskiego powiatu

Wymiana młodzieży, współpraca pomiędzy przedsiębiorcami oraz rozwój turystyki – na te trzy aspekty zwracali szczególną uwagę starosta niemieckiego powiatu Ludwigslust-Parchim Stefan Sternberg oraz starosta powiatu chojnickiego Marek Szczepański.

Okazją do rozmów na temat współpracy była wizyta niemieckiej delegacji w Polsce.   |  fot. St. Powiatowe

Powiat chojnicki z powiatem Ludwigslust-Parchim od lat łączą partnerskie więzy, a oba samorządy odwiedzają się, poznając nie tylko zwyczaje i kulturę panująca w partnerskim regionie ale także po to, aby zacieśnić współpracę i relacje pomiędzy mieszkańcami.

Jedną z takich propozycji ma być wymiana młodzieży planowana na przyszły rok. Podczas rozmów w chojnickim starostwie padły deklaracje, co do liczby oraz ewentualnego kształtu wizyty. Ludwigslust-Parchim jako pierwsze chce gościć polskich uczniów. Po nich ma przyjść czas na przedsiębiorców, a w przyszłości może nawet na wspólną ofertę turystyczną.

Starostowie rozmawiali też między innymi na temat wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej oraz tego, jak wygląda sposób pozyskiwania unijnych dotacji właśnie w Niemczech. Podczas kilkudniowej wizyty delegacja odwiedziła między innymi Gdańsk oraz miała okazję skosztować polskiej kuchni.

Starostwo Powiatowe

 1. 27 listopada 2019  21:35   Ja , ja. Gut nawijasz   :

  Ja , ja. Gut nawijasz

  4
  3
 2. 27 listopada 2019  19:05   Jakie języki obce w stopniu ...   Arek

  Jakie języki obce w stopniu komunikatywnym znają członkowie zarządu (5 osób)?

  6
  3
 3. 27 listopada 2019  16:18   Światowa polityka tematem do ...   anonim

  Światowa polityka tematem do rozmów dla powiatów. To jak rozmowa panów w gumofilcach pod giesem przy piwku :)

  8
  3
 4. 27 listopada 2019  15:29   Dobre :)   anonim

  Dobre :)

  6
  3