Debiutanckie spotkanie

W niedzielę drużyna Chojnice Hornets rozegrała debiutanckie spotkanie, rywalem była drużyna Leniwce Gdańsk, która wkrótce wystartuje w Bałtyckiej Lidze Baseballu. Dla nas była to pierwsza okazja zagrać na prawdziwym baseballowym boisku.

Dla chojniczan była to pierwsza okazja zagrać na prawdziwym baseballowym boisku, które użyczyła im drużyna Piratów Władysławowo.   |  fot. nadesłane

Mecz rozegrano w formule 7 inningów, wg przepisów obowiązujących w rozgrywkach sportu wywodzącego się z USA. Po bardzo zaciętym spotkaniu przegraliśmy 11:12 tracąc decydujący punkt w samej końcówce spotkania (stan meczu po każdym inningu - 0:0, 0:2, 4:9, 10:10, 11:10, 11:12)
Początek meczu był wyrównany, ale Leniwce mocno "odskoczyły" naszej drużynie w 3 inningu, w którym zdobyły aż 7 punktów. Następnie systematycznie goniliśmy wynik, w przedostatnim udało się nam wyjść po raz pierwszym w tym spotkaniu na prowadzenie.
Końcówka spotkania niestety należała do rywali, którzy mając 2 strikeouty na koncie najpierw doprowadzili do remisu, a praktycznie ostatnią piłką meczu zapewnili sobie zwycięstwo. Było to dla nas niezmiernie cenne doświadczenie, liczyliśmy się z porażką, ale nasz występ stał na całkiem niezłym poziomie, gdyż potrafiliśmy zagrać wyrównane spotkanie z bardziej doświadczonym zespołem z Trójmiasta.
Skład drużyny Hornets:
07. Marcin Synoradzki
8 Łukasz Thiede
9 Wojciech Eleryk
10. Andrew Bonney (coach)
13. Marcin Chmielewski
15. Paweł Kowal
21. Dominik Dąbrowski
25. Kacper Dąbrowski
99. Michał Niciejewski
Wszystkich chętnych zapraszamy na nasze treningi, które odbywają się w każdy wtorek i czwartek o godz. 19.30 na boisku "Modrak" przy ul. Rzepakowej. Wystarczy przyjść w wygodnym stroju sportowym, dla każdego mamy przygotowane rękawice, kije i piłki. Nasze social media:
M. Synoradzki