Dane dotyczące zakażeń koronawirusem publikowane są na specjalnej stronie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało na swoich mediach społecznościowych, że od 24 listopada dobowe raporty zakażeń SARS-CoV-2, publikowane będą na stronie gov.pl. Stamtąd dowiemy się m.in. ile jest nowych przypadków w poszczególnych powiatach.

W powiecie chojnickim od początku epidemii odnotowano 2382 zakażenia, wyzdrowiało 1078 osób. W związku z COVID-19 zmarło 39 osób.   |  fot. grafika gov.pl

Od wczoraj (24.11.) Powiatowe i Wojewódzkie Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne nie publikują codziennych dobowych raportów zakażeń nowym typem koronawirusa. Zadanie to wzięło na swoje barki Ministerstwo Zdrowia. „Właśnie ruszyła strona internetowa prezentująca codzienne raporty zakażeń koronawirusem od poziomu danych ogólnopolskich do poziomu danych powiatowych. Prezentowane dane, podobnie jak codzienne poranne raporty, pochodzą z systemu EWP (skrót od Ewidencja Wjazdu do Polski - przyp. red.)” - poinformowało wczoraj po godz. 22.00 ministerstwo za pośrednictwem swoich socjal mediów.

Z raportu wynika, że we wtorek 24 listopada w powiecie chojnickim odnotowano 17 nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Zmarły trzy osoby. Każda z nich posiadała choroby współistniejące. W ościennych powiatach sytuacja wygląda następująco: powiat człuchowski (66 zakażeń), powiat starogardzki (54 zakażenia), powiat kościerski (33 zakażenia), powiat bytowski (14 zakażeń), powiat sępoleński (13 zakażeń), powiat tucholski (10 zakażeń). W województwie pomorskim natomiast przybyło 979 zakażonych. Zmarło 35 osób, z czego trzy nie miały innych chorób poza COVID-19.

Anna Zajkowska