Damian McFly i Kathia wystąpią w Chojnicach

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza 5 listopada o godz. 19:00 na koncert włoskiego muzyka Damiana McFly. Przed występem gwiazdy wieczoru zaprezentuje się młoda i niezwykle utalentowana piosenkarka Kathia.

Włoski muzyk i wokalista Damien McFly wystąpi w ChCK.

Pochodzący z Padwy Damien McFly to charyzmatyczny piosenkarz folkowy, który wypełnia lukę między starym a nowymi brzmieniem gatunku. Jego muzyka jest świetnym kompromisem między ponadczasowymi klimatami country-folk a chwytliwą nutą popowych melodii. Kanał Damiena na YouTube liczy obecnie 20 000 subskrybentów a klipy mają ponad 4 miliony wyświetleń. Jego utwór „I Can not Reply” zdobył wyróżnienie na „Międzynarodowym konkursie songwriterów” w Nashville (USA).

Na koncie Damiena jest ponad 400 koncertów w całej Europie, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Występował na kilku międzynarodowych festiwalach, w tym You Bloom (Dublin, Irlandia), Green Meadows Festival (Peterborough, Wielka Brytania), Hard Rock Rocks (Wielka Brytania, Edynburg), Home Festival (Treviso, Włochy), Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Richmond (Richmond, VA) i legendarnym SXSW w Austin w Teksasie. Obecnie artysta pracuje nad swoimi nowymi nagraniami z Kenem Nelsonem (producentem m. in. Coldplay, Kings Of Convenience i Paolo Nutini).

Support: Kathia to 18-letnia songwriterka z Poznania, która dysponuje wyjątkowym, oryginalnym głosem. Młoda wokalistka jest na samym początku swojej artystycznej drogi. Podczas koncertów gra na gitarze i pianinie. No i pięknie śpiewa! Jak na swój wiek komponuje bardzo dobre utwory i pisze dobre teksty – zarówno po polsku, jak i po angielsku. 22 sierpnia 2020 roku (nakładem Borówka Music) światło dzienne ujrzała jej EP „Town” z sześcioma utworami i… od razu została Płytą Tygodnia portalu Onet!

Chojnickie Centrum Kultury. 5 listopada, godz. 19:00. Bilety: 25 zł. (do kupienia w kasie ChCK i przez internet). KUP BILET

Ł. Sajnaj