Czysta i gładka skóra dzięki peelingowi kawitacyjnemu

Skutecznym sposobem na gładką i czystą skórę twarzy jest peeling kawitacyjny. Zabieg usuwa zrogowaciały naskórek i zaskórniki. Twarz staje się czysta i zdrowa. Efekty widoczne są od razu po zabiegu.

Peeling kawitacyjny jest delikatnym i skutecznym sposobem na dogłębne oczyszczenie twarzy.   |  fot. nad.

Charakterystyka zabiegu

Peeling kawitacyjny jest nazywany po prostu kawitacją. Jest to bardzo popularny zabieg, który dogłębnie oczyszcza skórę, za pomocą mikromasażu. Przed zabiegiem należy zmoczyć twarz wodą. Kropelki pod wpływem ultradźwięków zmieniają się w pęcherzyki powietrza. Wibracje wydobywające się ze scrubbera powodują rozpad cząsteczek i niszczenie warstwy zrogowaciałego naskórka. Zabieg składa się z kilku etapów. Najpierw dokładnie oczyszcza się i tonizuje twarz. Później specjalista nakłada preparat na bazie wody i rozpoczyna kawitację. Zabieg polega na przesuwaniu szpatułki scrubbera po całej twarzy. Na koniec na skórę nakłada się maseczkę lub krem.

Obecnie taki mikromasaż można wykonać samodzielnie w domu. Niezbędny do tego skin scrubber znajduje się np. na: https://importmania.pl/product-pol-649-Skin-scrubber-peeling-kawitacyjny-4w1-H01.html. Zabieg trwa około 30-60 minut. Można go wykonywać na twarzy, szyi, dłoniach i plecach. Po mikromasażu należy stosować kremy z wysokim filtrem, bo skóra jest bardzo wrażliwa i podatna na działanie słońca. Zabieg powinno się wykonywać raz w tygodniu przez około 5-6 tygodni. Taka długość sesji rekomendowana jest dla osób mających problemy skórne jak np. trądzik czy przebarwienia. Ci, którzy chcą jedynie oczyścić skórę, zaleca się kawitację raz w miesiącu. Bardzo dobrym pomysłem jest łączenie mikromasażu z zabiegami nawilżającymi i odżywiającymi skórę.

Dla kogo przeznaczony jest peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny można wykonać w każdym wieku i na każdym rodzaju cery. Ma on działanie uniwersalne i pozwala dogłębnie oczyścić skórę. Zabieg rekomendowany jest przede wszystkim dla osób mających trądzik różowaty lub pospolity. Złuszczanie naskórka pomaga w leczeniu dolegliwości skórnych. Poza tym, peeling pozwala pozbyć się zatkanych porów i zaskórników. Kawitacja sprawi, że w przypadku cery mieszanej lub tłustej, produkcja sebum będzie mniejsza. Osoby z cerą wrażliwą będą zadowolone z delikatnie oczyszczonej skóry. Peeling kawitacyjny ma wiele zalet, które docenią przede wszystkim osoby mające blizny, przebarwienia na skórze, zmarszczki mimiczne, opuchlizny, suchą skórę i wągry. Zabieg jest bezbolesny,  a jego efekty widać tuż po zakończonej sesji.

Przeciwwskazania dotyczące zabiegu

Mimo, że kawitacja jest bezpiecznym zabiegiem i może się jej poddać praktycznie każdy, istnieją przypadki, gdy odradza się wykonywania tego peelingu. Chodzi głównie o kobiety w ciąży, osoby z osteoporozą, chorobą tarczycy, padaczką, nowotworem, stanami zapalnymi skóry, zakażeniami skórnymi, mającymi stymulator serca, zakrzepowe zapalenie żył i metalowe implanty w ciele.

(mat.partnera)