Czy doszło do potrącenia mężczyzny przy kościele?

Odpowiedzi na to pytanie szukają policjanci, którzy zostali wezwani wczoraj (12.03.) na miejsce zdarzenia – w rejonie skrzyżowania ul. Kościuszki i Szkolnej w Czersku.

61- letni mężczyzna trafił do szpitala.   |  fot. ilustracyjne

Poniżej komunikat policji w przedmiotowej sprawie.

„Wczoraj kilka minut po godzinie 19 - tej Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach odebrał zgłoszenie, że na ul. Kościuszki w Czersku doszło do potrącenia pieszego. Jak zawsze w takich sytuacjach dyżurny niezwłocznie we wskazane miejsce wysłał policjantów, którzy wstępnie ustalili w rozmowie z mężczyzną, który miał zostać poszkodowany, że potracił go tir. 61 - latek był w stanie upojenia alkoholowego.

Badanie alkomatem wskazało prawie 3 promile w wydychanym powietrzu. Po rozpytaniu świadków okazało się, że żadna z tych osób nie widziała potrącenia. Jedynie mogli potwierdzić fakt, że kierujący tir-em zatrzymał się przed przejściem dla pieszych i  "ściągnął" 61 - latka z jezdni na pobocze, który niewykluczone że przewrócił się sam. Obrażenia mężczyzny nie wskazywały, aby odniósł je w skutek potrącenia przez samochód ciężarowy. Jednakże z uwagi na uraz ręki oraz upojenie alkoholowe został przewieziony do szpitala w Chojnicach.

Policjanci  śledczy w tej sprawie wszczęli czynności sprawdzające, które mają zobrazować do czego rzeczywiście doszło na przejściu dla pieszych” – wyjaśnia oficer prasowy KPP w Chojnicach st. sierż. Justyna Przytarska".

(red)