Czworonożni goście w CH Brama Pomorza

W niedzielne popołudnie w Centrum Handlowym w Lipienicach, miało miejsce wyjątkowe spotkanie z przedstawicielami Polskiego Centrum Dogoterapii - i ich psami rasy: Golden Retriever i Cocer Spaniel.

Spotkanie m.in. pomogło zrozumieć zarówno dzieciom, jak i rodzicom, jakie wyzwania wiążą się z pojawieniem czworonożnego domownika.   |  fot. (m.n.)

Specjaliści doradzili, jak opiekować się pupilami, by przyjacielsko nastawione zwierzęta dały się pogłaskać i były chętne do zabawy. Podczas zajęć uczestnicy mogli się dowiedzieć, jak prawidłowo karmić i pielęgnować czworonoga oraz jak go wychowywać, by był mądrym i lojalnym przyjacielem.

Omówiono także m.in. w jakich sytuacjach nie należy podchodzić do psa, jakie są potrzeby czworonogów i jakie obowiązki niesie ze sobą jego posiadanie. Spotkanie przeznaczone było przede wszystkim dla najmłodszych, nie zapomniano również o dorosłych. W czasie, gdy dzieci poprzez zabawę uczyły się bezpiecznego kontaktu z psem, ich rodzicie mogli uzyskać informacje na temat szkolenia, żywienia, wyboru psa odpowiedniej rasy.

(m.n.)

Zapisz