Czwarty pojedynek Kewina Gruchały na zawodowym ringu

10 maja w Kościerzynie wychowanek Boxing Team Chojnice stanie do walki z doświadczonym pięściarzem Silesia Boxing - Tomaszem Gołuchem. Będzie to ostatnia konfrontacja Kewina na dystansie czterech rund.

Kewin Gruchała (z prawej) i Krystian Każyszka z Rocky Boxing Promotion po podpisaniu umowy zawodowej w 2018 r.   |  fot. (olo)

Kolejne walki, w tym pojedynek o międzynarodowy pas mistrza Polski, zaplanowane są na sześć oraz osiem rund. - Przygotowania do kościerskiego Rocky Boxing Night rozpocząłem już w marcu pod okiem Dariusza Michalczewskiego i Remigiusza Kubasa, który doprowadził Anthonyego Joshuę do tytułu mistrza świata królewskiej kategorii wagowej - mówi Kewin Gruchała.

Zawodnik Rocky Boxing Night uczestniczył także w zgrupowaniu w Karlinie, gdzie trenował z przygotowującym się do walki o pas mistrza świata, niepokonanym pięściarzem Przemysławem Runowskim oraz najlepszym polskim pięściarzem olimpijskim, medalistą mistrzostw Europy seniorów Mateuszem Polskim. - Bardzo wiele nauczyłem się także w trakcie treningów z Nikodemem Jeżewskim oraz Izu Ugonohem w trakcie obozu szkoleniowego w Zakopanem - podkreśla Kewin.

Najmłodszy polski pięściarz zawodowy wszedł w okres walk sparingowych, które odbywają się w Chojnicach. - Dzięki firmom Temis oraz Urbaniak Inwestycje możemy zaprosić zagranicznych sparingparnerów - mówi trener Marcin Gruchała. Zdjęcia z treningów chojniczanina można zobaczyć w galerii. Kościerski pojedynek Kewina Gruchały, jak zawsze w Polsacie Sport na żywo, 10 maja 2019 od godziny 19.00.

(nad.)

Zapisz