Czwarte zwycięstwo z rzędu Kolejarza

Piłkarze Kolejarza Chojnice kontynuują zwycięską passę w rozgrywkach A-klasy. Wczoraj po południu zespół Marka Wirkusa pokonał na wyjeździe sąsiada z tabeli w hokejowych rozmiarach.

Jakub Błaszkowski strzelił w meczu z Grabowem cztery bramki, w tym trzy w pięć minut drugiej połowy.   |  fot. (olo)

KS Grabowo – Kolejarz Chojnice 4:8 (1:3)

Bramki dla Kolejarza: Jakub Błaszkowski 4, Dominik Hajdasz, Mateusz Kiedrowicz, Maciej Łangowski, Damian Godlewski.

Kolejarz: Robert Drewek – Dawid Domeracki, Maciej Szrama (74. Józef Januszewski), Tomasz Toda,  Piotr Nalewaj, Jakub Błaszkowski, Mateusz Kiedrowicz (54. Jarosław Szulc), Mateusz Erdman, Dominik Hajdasz (20. Maciej Łangowski), Mikołaj Gwizdała (65. Damian Godlewski), Adam Kłodziński.

Czwarte z rzędu zwycięstwo odnieśli piłkarze chojnickiego Kolejarza. Po wygranych z GKS Bobowo, Wdą Czarna Woda oraz ostatnio z Santaną Wielki Klincz (w galerii zdjęcia z tego meczu) wczoraj po południu chojniczanie wygrali na wyjeździe z KS Grabowo. Warty odnotowania jest wynik tego spotkania – goście wygrali aż 4:8. Strzelanie rozpoczął już 2 min. Dominik Hajdasz. W 14 min. prowadzenie podwyższył Jakub Błaszkowski, a w 25 na 0:3 strzelił Mateusz Kiedrowicz. Gospodarze, którzy sąsiadują w ligowej tabeli z Kolejarzem, do przerwy zdołali strzelić jednego gola – do szatni trafił Łukasz Imianowski.

W drugiej połowie zrobiło się gorąco, bowiem piłkarze z Grabowa w kilka minut – między 51 a 55 minutą doprowadzili do wyrównania. Roberta Drewka pokonali Kacper Imianowski i ponownie Łukasz Imianowski. W końcówce meczu ponownie do głosu doszli piłkarze z Chojnic i w 5 minut Jakub Błaszkowski strzelił hat tricka. Na 3:7 bramkę strzelił Maciej Łangowski. Rozmiary porażki dla gospodarzy zmniejszył jeszcze Łukasz Imianowski, a wynik ustalił debiutujący w drużynie Kolejarza Damian Godlewski.

Dzięki wygranej Kolejarz awansował na piąte miejsce. Kolejnym rywalem chojnickiego zespołu będzie Wierzyca Stara Kiszewa.