Cztery medale dla Charzykowskich Termo(r)sów

Złote i srebrne krążki z Międzynarodowych Mistrzostw Morsów w Gdańsku przywieźli reprezentanci lokalnego klubu morsów. Mistrzostwa w pływaniu ekstremalnym odbyły się w sobotę w Marinie Gdańsk.

Od lewej: Wojciech Eleryk, Elżbieta Michałkiewicz i Andrzej Klin.   |  fot. (nad.)

Do Motławy wskoczyło ponad 200 zawodników z 17 krajów, którzy do wyboru mieli przepłynięcie dystansów od 25 do 450 metrów. Do Trójmiasta wybrała się 6-osobowa reprezentacja Charzykowskich Termo(r)sów. Największy śmiałek, Wojciech Eleryk, już po raz drugi zmierzył się z najdłuższym, prawie półkilometrowym dystansem.

- Miały startować 24 osoby, ale kilka nie stawiło się na wezwanie. Jeden z zawodników z wody wyszedł przez ukończeniem dystansu. Okazało się, że w swojej kategorii wiekowej byłem jedyny. Skończyłem z czasem 11:46, a więc o minutę lepszym niż w zeszłym roku - relacjonuje złoty medalista. Drugi złoty krążek z Gdańska przywiózł Aleksander Machel z Charzyków, najstarszy zawodnik mistrzostw, który za rok skończy 80 lat. Srebra zdobyli chojniczanka Elżbieta Michałkiewicz i charzykowianin Andrzej Klin.

- Otwarcie zawodów było w Muzeum Morskim, zakończenie w Europejskim Centrum Solidarności, część właściwa w porcie. Wszystko było dobrze zorganizowane - chwali pływaczka, która ma tylko jedno ale.  - Morska woda z pewnością byłaby czystsza niż ta w Motławie - uważa Elżbieta Michałkiewicz, która z trzech edycji ekstremalnych pływackich zawodów najlepiej wspomina te w Charzykowach.

W sobotę hart morsów dobitnie pokazali niepełnosprawni zawodnicy. - Takim ewenementem był Rosjanin bez nogi, który zdobył srebrny medal. Płynął też niewidomy mężczyzna - opowiada chojniczanka. Reprezentanci naszego regionu byli zapowiadani przez Mariusza Palucha, który komentował zmagania morsów i prowadził sobotnią imprezę. To niejedyny chojnicki akcent na zawodach. Oprócz Charzykowskich Termo(r)sów zrzeszonych w klubie OSiR, z medalami wróciło jeszcze dwóch chojniczan.

Srebrny krążek zdobył Piotr Malinowski. A Michał Osowski, który startował pod szyldem Pomerania Winter Swimming przywiózł dwa medale. Na dystansie 200 metrów w swojej kategorii wiekowej nie miał przeciwników, ale zmobilizował się na tyle, że poprawił własny wynik z zeszłego roku. Z kolei na 100-metrowym dystansie wywalczył brąz.

Organizatorem zawodów był Polska Fundacja Morsów "Lech - Mors".

ksosir

Zapisz

 1. 6 grudnia 2017  11:23   BRAWO MORSY!!!! (1)   Mol

  GRATULACJE DLA WSZYSTKICH MEDALISTÓW!!!! :D

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz