Czarno - biały minimalizm Krystiana Koźmińskiego

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza na wystawę czarno - białych zdjęć wykonanych techniką tradycyjną. Krystian Koźmiński jest pasjonatem fotografii tradycyjnej, i jak sam o sobie mówi, nie potrafi bez niej żyć.

Tytuł wystawy nawiązuje do eksponowanej na wystawie czarno-białej fotografii.

Krystian Koźmiński jest pasjonatem fotografii tradycyjnej, i jak sam o sobie mówi, nie potrafi bez niej żyć. Specjalista od sprzętów i preparatów, a przed laty zawodowy fotograf. Od najmłodszych lat zajmuje się robieniem zdjęć. Przez obiektyw często na otaczający świat spogląda monochromatycznie. W starym domu kultury przy ul. Grunwaldzkiej był instruktorem tej dziedziny. Sam przez wiele lat prowadził zakład fotograficzny.

Fotografią w klasyczny sposób opowiada o swoim spojrzeniu na przyrodę. Czarno-białe krajobrazy są nastrojowe, nostalgiczne z magiczną atmosferą. Krystian Koźmiński wspólnie z Danielem Frymarkiem zajmują się tworzeniem tradycyjnej fotografii. Planują zajęcia w ciemni fotograficznej w Chojnickim Centrum Kultury. Fotografia czarno-biała, tak naprawdę nigdy nie wyszła z mody i nadal jest popularna.

Wystawa czynna od 23 października 2020 w godzinach otwarcia placówki: od poniedziałku do piątku od godz. 8:00 do rozpoczęcia ostatniego seansu filmowego lub wydarzenia kulturalnego, w weekendy godzinę przed pierwszym seansem aż do zamknięcia kina.

Ł. Sajnaj. fot. A. Zajkowska