Cudowna moc zielonych liści

Znana jest od prawie od pięciu tysięcy lat. Ma niezwykłe właściwości: wzmacnia układ odpornościowy, pobudza, upiększa, wygładza skórę...

Chcesz być zdrowy? - pij zieloną herbatę.

Co zawdzięczamy herbacie? W przeciwieństwie do czarnej zielona herbata nie jest poddawana fermentacji. Dzięki temu zawarte w niej substancje zachowują wielką moc. W listkach znajdują się m.in. polfenole. Neutralizują one wolne rodniki, zapobiegają starzeniu się skóry, chroniąc ją przed zanieczyszczeniami środowiska i promieniowaniem UV. Wzmacniają także ścianki naczyń krwionośnych.

Roślina ta ma także właściwości nawilżające. Zawiera bowiem sole mineralne, mikroelementy, witaminy A, C, i z grupy B. Zapobiegają one utracie wody przez skórę, odżywiają ją, poprawiają koloryt.

Wyciągi z zielonej herbaty znajdują się w kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji skóry skłonnej do podrażnień i alergii. Alkaloidy i tanina zmniejszają zaczerwienienia, opuchliznę, przyśpieszają leczenie stanów zapalnych.

Herbata zawiera kofeinę, która pobudza mikrokrążenie, co znacznie poprawia dotlenienie komórek skory. Dlatego zieloną herbatę można znaleźć w kosmetykach wspomagających odchudzanie.