„Credo” po raz trzynasty

Tym razem z powodu prac budowlanych w Fosie, miejscem kolejnego Przeglądu Piosenki Religijnej była Bazylika Mniejsza, w której w piątek 18 czerwca zaprezentowali się młodzi wykonawcy.

Bazylika stanowiła odpowiednią scenerię dla przeglądu piosenki religijnej.   |  fot. (je)

Pierwsza edycja odbyła się w auli Szkoły Podstawowej nr 1, a jej organizatorami byli Lidia i Leszek Chamier Cieminscy, s.Mirona Turzyńska i Michał Leszczyński. Wówczas wzięły w niej udział dzieci i młodzież z terenu miasta i gminy Chojnice. Aktualnie ma rangę ogólnopolską. Do organizacji tegorocznej edycji, oprócz SP-1, zaangażowała się Bazylika Mniejsza, Chojnicki Dom Kultury i Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury z Brus. Komitet organizacyjny tworzyli nauczyciele z SP-1: Michał Leszczyński, s.Kasjana Konkolewska, Iwona Radzich, Renata Borzych, Joanna Stoltmann oraz Zenon Graszek.

Uczestnicy Przeglądu zostali podzieleni na 4 kategorie wiekowe. W pierwszej obejmującej klasy 1 – 3 szkoły podstawowej było 12 wykonawców; w grupie dzieci z klas 4 – 6 było 19 wykonawców; młodzież gimnazjalną reprezentowało 23 zespołów i solistów; natomiast do kategorii „młodzież starsza” zgłosiło się 16 „podmiotów muzycznych”. Oprócz chojniczan i mieszkańców pozostałych gmin powiatu chojnickiego, gościliśmy młodzież z takich miejscowości w woj. pomorskim, jak Piaseczno, Skórcz, Dębnica, Sąpolno, Żukowo, Rumia, Człuchów. Byli też wykonawcy z Tucholi i Sępólna. Przegląd otworzyli przedstawiciele organizatorów, czyli proboszcz Jacek Dawidowski, dyrektor ChDK-u Halina Gawrońska, dyrektor PMDK Zenon Graszek oraz dyrektor SP-1 Barbara Leszczyńska, która odczytała list od marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka. Następnie licznie zebrana publiczność mogła wysłuchać mniej lub bardziej udanych wykonań takich piosenek i pieśni, jak „Ty tylko mnie poprowadź”, „Moje miasto Wadowice”, „Subito Santo”, „Nie zdejmę Krzyża”. Nie mogło oczywiście zabraknąć ulubionego utworu patrona Przeglądu Jana Pawła II – niezapomnianej „Barki”.

Każdy uczestnik w przerwach pomiędzy poszczególnymi częściami mógł skorzystać z bufetu ustawionego przy plebanii. Dla każdego wykonawcy przygotowano pamiątkowe dyplomy. Otrzyma także później płytę CD z najlepszymi wykonaniami utworów, które zostały nagrodzone. Wyda ją PMDK w Brusach.

(je)

fotoreportaz.jpgrelacja_video.jpg

 1. 20 czerwca 2010  14:57   Czemu jak byliście nie ...   Jerry

  Czemu jak byliście nie podeslecie zdjęc, napewno je opublikują, zamiast stekać wyslijcie im na pocztę - zakladka - kontakt

  0
  0
 2. 20 czerwca 2010  14:24   Zgadzam się z wypowiedzią ...   anonim

  Zgadzam się z wypowiedzią "Widza". Zdjęcia również są tylko z pierwszej części konkursu... Niestety. Gratulacje dla uczestników, było wspaniale. ;)

  0
  0
 3. 19 czerwca 2010  18:06   Dlatego, że komuś się w ...   slon

  Dlatego, że komuś się w ogóle chciało, ciesz się ze w ogóle portal zdecydował się dać migawkę.

  0
  0
 4. 19 czerwca 2010  16:55   Widz   anonim

  Dlaczego nagranie jest tylko z pierwszej części konkursu? Do dosyć przykre dla dzieci, które występowały pozniej..

  0
  0