Coś dla ducha i ucha

Pod tym hasłem zapowiedział koncert poezji śpiewanej ks. Krystian Stalkowski, wikary z parafii Bazyliki Mniejszej. Odbył on się w salce mieszczącej się w podziemiach kościoła gimnazjalnego.

Zespół Szeptem w podziemiach kościoła gimnazjalnego.

Mimo chłodu, w piątkowy wieczór (5.02.) zgromadziło się wielu chętnych posłuchania piosenek w wykonaniu zespołu „Szeptem” z Wiejskiego Domu Kultury w Ogorzelinach. Tworzą go 3 śpiewające dziewczęta – Angelika Musolf (instrumenty klawiszowe i flet prosty), Martyna Zgrzebniak (gitara elektroakustyczna), Bernadeta Kak (gitara elektroakustyczna), a także ich przewodniczka, jak same powiedziały, Hanna Budkiewicz (śpiew, gitara elektroakustyczna oraz flet). Prowadziła ona też cały koncert, zapowiadała każdy utwór. Powiedziała m.in.: „Praktycznie każdego z nas ciągnie do czegoś innego. Naszą czwórkę strasznie ciągnie do muzyki, a od 3 lat do poezji śpiewanej.” Podczas koncertu wykonywane były utwory głównie Starego Dobrego Małżeństwa, takie jak „Blues dla małej”, „Czas płynie i zabija rany” czy „Jest już za późno”. Także zakończyły go ich utworem pt. „Wędrówką życie jest człowieka”. Nie zabrakło też przykładów twórczości Antoniny Krzysztoń (występowała kiedyś w Bazylice Mniejszej), Grzegorza Turnaua, Bułata Okudżawy czy grupy Pod Budą.
Zgłaszam wniosek do organizatorów kolejnej Nocy Poetów, aby po wielu latach przerwy zaprosili na estradę wykonawców (nie liczę poetów) z naszego regionu. Ta sympatyczna grupa jest tego warta.
(je)

relacja_video.jpg

 1. 8 lutego 2010  18:03   Do filmu brak zastrzeżeń, ...   Adrian

  Do filmu brak zastrzeżeń, do dokładnego zaczerpnięcia ze źródła informacji mam. Błędy w nazwiskach upoważniają, inne błędy są błahostką. Eot.

  0
  0
 2. 7 lutego 2010  22:51   Do Adriana, jesteś w ...   skwara

  Do Adriana, jesteś w błędzie, to najbardziej udany portal w regionie, Twoje zdanie zachowaj dla siebie, bo renomy po tym wpisie na pewno nie masz.

  0
  0
 3. 7 lutego 2010  22:47   Anonim, brawo, reprezentujesz ...   internauta

  Anonim, brawo, reprezentujesz poziom jaki by sie chcialo, aby inni internauci go mieli, taki Adrian to pewnie małolat co buntuje sie przeciw wszystkim, wyrośnnie z tego. Pozdrawiam.

  0
  0
 4. 7 lutego 2010  22:17   do Adriana   anonim

  Coś nerwy puszczają panu. Zamiast podać prawidłową pisownię nazwisk, woli pan opluwać autora i obrażać go.Czy przystoi to? Czy błędy w nazwiskach wykonawczyń upoważniają do sformułowań "redaktorzyna" i "strona traci renomę,której nie ma"? Z przyjemnością obejrzałem film, który portal wrzucił. Tylko czy był sens to robić dla sympatyka zespołu, który tak pluje jadem w stronę jego autora? Nie pozdrawiam Pana.

  0
  0
 5. 7 lutego 2010  22:15   A skąd wiesz?   Hanka

  A skąd wiesz?

  0
  0
 6. 7 lutego 2010  21:58   Osoba, która była na ...   ...

  Osoba, która była na miejscu i pisała ten tekst, to ten sam człowiek.

  0
  0
 7. 7 lutego 2010  21:01   co to ma znaczyć?   Adrian

  Ogółem to powinno się sprawdzać i dokładnie analizować tekst pisany, bo później można narobić byków i strona traci renomę (której i tak nie ma). Niech szanowny "redaktorzyna" poprawi nazwiska każdej z wyżej wymienionych wykonawczyń... To doprawdy zaskakujące jak można źle napisać każde nazwisko w tekście... Cud, że nazwiska wykonawców, które ów zespół coverował są poprawnie napisane... Domyślam się, że osoba która była na miejscu ma nieczytelne pismo i późniejsze przepisywanie na komputerze sprawia drobne trudności... Apeluję by nie wrzucać bezmyślnie przepisywanych bzdur. Pozdrawiam

  0
  0