Co z wieżą ciśnień?

Mimo że rzuca się w oczy i jest widoczna nie tylko w tej części miasta, to już większość mieszkańców nie zwraca uwagi na więżę ciśnień przy ul. Sępoleńskiej. Stoi, jak stała i nic się w niej nie dzieje. Czy coś się zmieni?

Od ponad 100 lat wieża stanowi charakterystyczny element miejskiej zabudowy.   |  fot. D. Wałdoch

Z takim pytaniem ostatnio do burmistrza Chojnic zwrócił się radny Kazimierz Jaruszewski. - Panie burmistrzu, ostatnio kilkoro chojniczan mnie o to pytało, to jest taki temat bumerang, który wraca co chwilę, a chodzi o piękny zabytek, mianowicie wieża ciśnień. Czy my już nie mamy żadnych szans jako miasto, żeby coś z tym zrobić? – zastanawia się Jaruszewski.

Burmistrz nie zostawia wątpliwości. - W mojej ocenie ten zabytek został odrestaurowany. Mówimy o kopule. Bo tam ciągle były zastrzeżenia, że z tej kopuły się kruszy. Ona jest odrestaurowana i nie mamy w tej chwili żadnego regresu do tego zabytku. Ale proszę zwrócić uwagę też, że bardzo fajnie udało się zbudować basztę przy stadionie Chojniczanki i uważam, że miasto nie powinno wszystkiego brać na siebie.

- To były trudne decyzje odnośnie wieży ciśnień i baszty, ale jednak zakończone sukcesem. Mam oczywiście za plecami, mówiąc kolokwialnie, szalet miejski, który jeszcze nie jest zainwestowany i wiele innych rzeczy, które można nam wytknąć. Ale to wszystko będzie postępowało w czasie. Musimy być cierpliwi – odpowiada Arseniusz Finster.

Wieża jest w prywatnych rękach i będzie nadal stała, stała, stała, aż pewnie znów zniszczeje…

(olo)

Zapisz

 1. 8 maja 2018  21:34   Czy ul Sępoleńska jest w ...   chojniczanin

  Czy ul Sępoleńska jest w Chojnicach? Na pewno jest 14 lutego. Jak ktoś spyta mnie o sępoleńską na pewno takiej informacji z moich ust nie uzyska.

  11
  6
  Odpowiedz
 2. 8 maja 2018  21:18   Właściciel Wieży Ciśnień ... (1)   Anonimowy Anonim

  Właściciel Wieży Ciśnień kupionej zdaje sie w 1995 za burmistrza A.Gąsiorowskiego za "zawrotną" kwotę 1000 (tysiąca) złotych byłby głupi, gdyby cokolwiek w nią inwestował poza niezbędnymi nakładami na jej utrzymanie. Z kasy od telekomów, które mają na tym "maszcie" swe anteny, nie musi wcale pracować.

  12
  1
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 3. 8 maja 2018  20:30   Można można wszystko ...   anonim

  Można można wszystko zrobić, i kawiarenkę, tylko tam trzeba sporej kasy, żeby spełnić wszystkie normy a nikt nie da gwarancji, że inwestycja się zwróci, bo raczej cięzko by to było

  7
  1
  Odpowiedz
 4. 8 maja 2018  18:58   W wieży ciśnień by można ... (4)   Chojnice

  W wieży ciśnień by można by było zrobić jakieś kawiarenki. Super jak by się tak poszło na kawę,lody lub na obiad do samej góry i oglądało nasze miasto . Ale jaka atrakcja dla wczasowiczów żeby zobaczyć nasze miasto tak z góry . By mogli nad tym pomyśle pozdrawiam Chojniczanka

  26
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 18 sierpnia 2018  20:15   Użytkownik   anonim

   Szkoda, że nikt nic z tym nie robi. Tak jak piszą wyżej kawiarnia byłaby idealnym rozwiązaniem i dla chojniczan i dla turystów oraz atrakcja.

   0
   0
  • 8 maja 2018  23:29   Kawiarenka   Kakadu

   To świetny pomysł. Tylko wszystko jak zawsze zależy od budżetu...

   0
   0
  • 8 maja 2018  23:25   Przecież wieża jest ...   anonim

   Przecież wieża jest własnością prywatną i jej właściciel robi znakomite pieniądze z wynajmu anten GSM. Musiał by być idiota aby tam próbować robić jakąś kawaiarenkę czy coś innego. A czemu wieżę sprzedano - te pytania kierujmy do Andrzeja Gąsiorowskiego.

   3
   0
  • 8 maja 2018  19:29   To jest super pomysł piękna ...   anonim

   To jest super pomysł piękna kawiarenke

   4
   0