Co to był za bal ...

W szkole w Ostrowitem odbył się bal karnawałowy. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez wszystkie dzieci. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową.

Bal przebierańców to wielkie wydarzenie w życiu każdego dziecka. W ten dzień można się wcielić w postać ulubionego bohatera.   |  fot. nad.

Wcześniej uczniowie z każdej klasy na swoich zajęciach edukacyjnych przygotowali wszelkie elementy, które posłużyły do dekoracji sali. Dzięki pomocy nauczycieli salę przyozdobiły różnokolorowe łańcuchy, serpentyny i balony. Zjawiskowy wygląd wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy.

Dzieci przebrane w kolorowe stroje wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Dzięki prowadzącej Violetcie Rossek wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie! Zabawa urozmaicana była ciekawymi konkursami, a zwycięzcy byli nagradzani upominkami i cukierkami. W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek.

Była to również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach. Niestety radosna zabawa musiała się skończyć. Po godzinie 12.30 zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie wrócili do swoich domów.  Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa karnawałowa udała się – serdecznie dziękujemy! Są to: Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ostrowitem

Tekst: Mariola Duziak
Zdjęcia: Monika Niklas


Zapisz