Co słychać na miejskich inwestycjach?

Większość prac i remontów przy miejskich inwestycjach idzie zgodnie z harmonogramami, są jednak duże problemy – związane z wysokimi ofertami - podczas rozstrzygania nowych przetargów, w tym na remont dworca.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej burmistrz Arseniusz Finster poinformował o trwających inwestycjach i problemach związanych z przetargami.   |  fot. (olo)

Podczas dzisiejszej (30.07.)  konferencji prasowej burmistrz Arseniusz Finter wymienił trwające inwestycje w mieście, które w większości idą zgodnie z planem – m.in. remont w SP nr 5, gdzie odbędzie się 3 września oficjalna inauguracja roku szkolnego połączona z oddaniem do użytku nowego kompleksu sportowego. Pozostałe inwestycje też przebiegają bez większych problemów, poślizg jest jedynie przy remoncie SP nr 3.

Trwa też „najgłośniejszy” w sensie medialnym remont  w Chojnickim Centrum Kultury. Na początek września wstępnie zaplanowano oficjalną wizytę dziennikarzy na miejscu, by mogli sprawdzić i ocenić postępy prac po zmianie wykonawcy tego remontu. Na tę inwestycję, do której w wyniku nowego przetargu będzie trzeba sporo dołożyć, uda się dorzucić skromne 151 tys. zł po oszczędności z przetargu prowadzonego przez starostwo. – To kropla w morzu potrzeb przy tej inwestycji, ale dobre i to – skomentował burmistrz.

Sporo główkowania jest przy wielkiej inwestycji związanej z chojnickim dworcem. Na część przetargu związaną z budową m.in. peronów, tunelu, przejścia podziemnego, za którą odpowiedzialne są Polskie Linie Kolejowe wpłynęła tylko jedna oferta. Mosty Gdynia zaproponowały za tę część prac zamiast 17 mln zł aż…. 61 mln zł. Oczywiście oferta nie została przyjęta i teraz konieczna jest kolejna runda rozmów na różnych szczeblach co do zakresu, wariantów i innych postanowień.

16 sierpnia otwarcie ofert na zakup nowego samochodu wraz z osprzętem dla strażaków OSP z Chojnic. Wkrótce kilka kolejnych przetargów będzie ogłoszonych lub powtórzonych ze względu m.in. na zbyt wysokie oferty.

Szczegóły w relacji wideo z konferencji.

Tekst i fot. (olo)

Zapisz

 1. 1 sierpnia 2018  20:30   Brawo Olo   anonim

  Brawo Olo kolejny tekst chwalący nieomylnego AF zamieszczony w internecie. Same sukcesy żadnych opóźnień poza dworcem szkoła nr 3 i "najglosniejszym" chck. No naprawdę same sukcesy Olo brawo ty propaganda level hard. Pan AF może w końcu zrozumie że czasy niewolnictwa się już skończyły i dzięki aktualnej wladzy stawki zaczynaja być godziwsze

  2
  4
  Odpowiedz
 2. 30 lipca 2018  20:26   smród   mieszkaniec

  na osiedlach jedzie jak ze *****cza czy tak ma być ?

  9
  6
  Odpowiedz
 3. 30 lipca 2018  18:17   CZUĆ I WIDAĆ INWESTYCJE   SM LIKWIDACJA

  FAKTYCZNIE INWESTUJĄ W CZADZENI Z KOMINÓW PALONYCH ŚMIECI CZUCIE FETORU NA OSIEDLACH GNOJOWNICY KOMPOSTNIKÓW

  13
  6
  Odpowiedz
 4. 30 lipca 2018  18:02   KTO   CO NA TO BURMISTRZYNIO POLICJA

  PALI ŚMIECI BO CZADZI Z KOMINÓW

  14
  6
  Odpowiedz
 5. 30 lipca 2018  18:01   FETOR   INWESTYCJE

  CZUĆ NA OSIEDLACH NAD TYM NIE PANUJĄ I TRUJĄ NAS

  13
  6
  Odpowiedz
 6. 30 lipca 2018  14:21   Trzeba urealnić kwoty ... (1)   Svenson

  Trzeba urealnić kwoty przeznaczone na realizację przetargów.Tylko nieliczni,ci trzezwiej myślący,przewidzieli znacząca podwyżkę cen prądu i paliw,a to ma znaczący wpływ na oferty przetargowe.W prywatnych przedsiębiorstwach nie siedzą idioci a realiści ,którzy chcą wykonać umowę przetargową bez pózniejszych korekt,zmian,załączników,podwykonawców i innych cudów.Nie każda najtańsza oferta jest najlepsza,czasem w ogóle nie realna.Ceny pracy też wzrosły,bo robotnik ,fachowiec nie będzie tyrał za 10 pln na godzinę !

  17
  6
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 30 lipca 2018  15:33   finster nadal mysli ze w PL ...   emigrant

   finster nadal mysli ze w PL pracują niewolnicy, ale nawet ukrainiec za mniej niz 2 tys. netto nie bedzie pracował , i bardzo dobrze!!!!trzeba sie ceniac jak sie ma fach i umiejętnosci!!!!!!!!!!!!!.

   3
   11