Co na 100-lecie odzyskania niepodległości?

Znany jest już harmonogram wydarzeń, jakie miasto przygotowało z okazji styczniowej rocznicy 100-lecia odzyskania przez Chojnice niepodległości.

Piknik kawaleryjski będzie jednym z punktów obchodów setnej rocznicy powrotu Chojnic do Polski.   |  fot. ilustracyjne

Dla zasłużonych, których wskaże kapituła będą medale i statuetki, dla mieszkańców przygotowano koncerty, konferencje naukowe, konkursy historyczne i łucznicze oraz inscenizację na Starym Rynku wraz z piknikiem kawaleryjskim.

27 stycznia będzie też wspólna fotografia chojniczan na Starym Rynku, która znajdzie się w specjalnej kapsule.

Szczegóły w materiale wideo.

(olo)

 1. 10 listopada 2019  22:30   A jakaś rzeczywistość dorobku tych 100 lat czy tylko kawalerią miasto się szczyci   Ewa

  i to inscenizacyjną czyli fałszywą? Dość tej historii, tylko pokażcie co jest rzeczywistego? Zdaje się drugiego "turnieju miast" już nie będzie, nie ma tak dużego zakładu z ambicjami jak Mostostal, Zremb, Rybki, Stocznia, kolej, by przedsięwzięcie takie ponieść? Beznadzieja po 100 latach dla Chojnic, nie?

  2
  0
 2. 10 listopada 2019  22:23   Zaproście rzeczywiście kulturę zamiast fundować z pieniędzy podatników rozrywkę   tg

  którą już po raz setny oglądamy w telewizji, a potem jest to samo "ograne" na dniach chojnic i dniach powiatu. Dosyć fundowania rozrywki z naszych pieniędzy - niech coś takiego pokazuje Galeria Handlowa Brama Pomorza czy ChCK za opłatą wstępu. Oprócz tego można zobaczyć w YouTube i kupić mp3 czy album. To jest zwykłe marnotrawienie pieniędzy, Czy ktoś wogóle o tym myśli? Nasza kasa by ściągnąć klientów by nabili zarobek sprzedającym piwo czy niezdrowe i niedobre jedzenie grillowe czy inny szajs. Taki szajs bezmózgowy i brak rozumienia czym jest kultura funduje nam miasto i powiat.

  3
  2
 3. 8 listopada 2019  09:54   No atrakcji mnóstwo :)   anonim

  No atrakcji mnóstwo :)

  5
  2