Ciężarówka ścięła drzewo i wylądowała na łące

Ciężarowa scania z przyczepą do przewozu mleka wylądowała na łące przewracając się na bok, wcześniej ścinając przydrożne drzewo. Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę (15/16.10) ok. godz. 2.30. na trasie Czersk – Tuchola, w pobliżu jeziora Świdno.

Kierowcy podczas jazdy przed samochód wyskoczyła sarna. Mężczyzna próbując uniknąć potrącenia gwałtownie skręcił. Pojazd dachował i wpadł do rowu.   |  fot. red.

Kierujący ciężarówką opowiadał jak doszło do zdarzenia. Pojazd jechał w kierunku Czerska. W pewnym monecie przez jezdnię - tuż przed przejeżdżającą scanią -  przebiegła sarna. Kierowca odbił odruchowo w lewo. Niestety w wyniku gwałtownego manewru ciężarówka z przyczepą złapała pobocze i sunąc przydrożnym rowem ścięła drzewo przewracając się na bok. Ostatecznie zatrzymała się na łące. Na szczęście kierowca nie odniósł żadnych obrażeń.

Interweniujący na miejscu strażacy zabezpieczyli miejsce kolizji. Odłączyli akumulatory oraz pocięli konary drzewa leżące na kabinie samochodu. Druhowie z OSP Czersk informują że nie doszło do rozszczelnienia zbiorników z paliwem. Cysterny były puste, mleko miało być dopiero zbierane od hodowców. Przyczepa nie przewróciła się.

(red)

 1. 17 października 2019  09:25   Przyczepa nie przewróciła się. (1)   Stary chojniczanin

  No brawo!!! Na fotce przyczepa leży na boku a w artykule info, że się nie przewróciła. To jak to jest? Fotograf zmanipulował?

  6
  3
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 17 października 2019  09:45   Bbb   anonim

   A gdzie jest przyczepa? Na którym zdjęciu?

   2
   2