Cieszą oko, są dumą właścicieli

Po raz dziewiąty w Chojnicach odbył się zlot pojazdów zabytkowych. To inicjatywa stowarzyszenia Automobilklub Chojnicki, aż trudno uwierzyć, że tyle pięknych starych jedno - i wielośladów jeszcze się zachowało.

Zlot Pojazdów Zabytkowych odbył się w ramach AuroFest Festiwal organizowanego przez Klub Motocyklowy Aurochs.   |  fot. Rmak

Prawie wszystkie pieczołowicie „dopieszczone” są przez właścicieli - chromy aż lśnią z daleka, we wnętrzach nie brakuje retro czy PRL - owskich bibelotów. I choć w trakcie eksploatacji często się psuły, miewały kaprysy, to trudno nie odmówić im uroku i niepowtarzalności.

- My, członkowie Automobilklubu Chojnickiego wystartowaliśmy o godzinie 10.00, ale wjazd aut był możliwy już o godzinie 9:00. Uczestnictwo w zlocie dozwolone było pojazdami wyprodukowanymi przed 1989 rokiem - informuje Jordan Rolbiecki.

W ramach całej imprezy przewidziano m.in. mnóstwo atrakcji, a na finał - koncert zespołu Raz Dwa Trzy. - Dla uczestników zlotu przewidziana jest zniżka 50 proc. na zakup biletu na koncert w dniu imprezy. Zapraszamy na teren zielony przy Parku Wodnym w Chojnicach – dopowiada prezes automobilklubu.

(red.) Fot. Rmak