Cień schował się za szafą. Zgłaszający był pod wpływem narkotyków

Policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca Chojnic, który miał podejrzenia, że do domu w którym mieszka ktoś się włamał. Policjanci natychmiast podjęli interwencję w tej sprawie.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty posiadania narkotyków.   |  fot. KPP

Wczoraj przed południem dyżurny chojnickiej policji otrzymał zgłoszenie, że do jednego z domów w Chojnicach prawdopodobnie ktoś się włamał.  Natychmiast na miejsce skierowano najbliższy patrol policji, który na miejscu zastał 24-letniego mężczyznę. Chojniczanin w rozmowie z policjantami wskazał, że po jego domu ktoś chodzi, ale on widzi tylko cień sprawcy, który schował się za szafą.

Stróże prawa przeszukali wszystkie pomieszczenia w budynku, jednak nikogo nie znaleźli. Policjanci zwrócili jednak uwagę na nienaturalne zachowanie mężczyzny. W trakcie rozmowy z policjantami, mężczyzna przyznał się, że chwilę wcześniej zażywał amfetaminę, której działanie prawdopodobnie przyczyniło się do tego, że przestraszył się "własnego cienia". Mundurowi w toku czynności zabezpieczyli narkotyki, które posiadał 24-latek. Chojniczanin został zatrzymany i po konsultacji z lekarzem trafił do policyjnego aresztu.

Dzisiaj śledczy przesłuchają zatrzymanego mieszkańca Chojnic, któremu przedstawią zarzuty posiadania narkotyków, za które to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto mundurowi zweryfikują skąd pochodziły zabezpieczone środki narkotyczne.

KPP