Ciasto "Pszczółka"

Biedronka już była, teraz przyszedł więc czas na pszczółkę. Jest mięciutka, wilgotna, o delikatnym zapachu miodu, masła i czekolady z polewą i marcepanowymi pszczółkami.

Z takiego ciasta jest nie tylko zadowolony Kubuś Puchatek.

Składniki: ok. 120 g roztopionej czekolady, 1 ⅓ szklanki cukru trzcinowego, 220g miękkiego masła, ½ szklanki miodu, 2 jajka, 1 ½ szklanki mąki, 1 łyżeczka sody oczyszczonej, 1 łyżka stołowa kakao, 1 szklanka wrzątku.

Składniki na polewę: ¼ szklanki wrzątku, ½ szklanki miodu,  ok. 175 g czekolady, dobrze posiekanej, ½ szklanki + 2 łyżki stołowe cukru pudru, ok. 30g żółtego marcepana, płatki migdałowe, rozpuszczona czekolada.

Przygotowanie: Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej. Ubij razem cukier i masło, potem dodaj miód. Dodaj jajko (ubij je z łyżką stołową mąki), potem dodaj drugie jajko. Wlej roztopioną czekoladę, resztę mąki, sodę, kakao (bez grudek) i na końcu wodę. Wszystko zmieszaj na gładką masę i wlej do tortownicy. (Ok. 23 cm średnicy) Piec ok. 1,5 godz. w temp. ok. 180˚C. Sprawdź po 45min i jeśli ciasto jest za ciemne, przykryj je folią aluminiową i sprawdzaj, co 15min. Zostaw ciasto do wystygnięcia. Żeby zrobić polewę, ugotuj wodę i miód, wyłącz gaz i dodaj czekoladę, mieszaj, aż się roztopi. Dodaj cukier i znów pomieszaj, aż będzie gładkie. Wylej polewę na chłodne ciasto. Polej je ok. 1 godziny przed podaniem. Zostaw odrobinę polewy na zrobienie pasków na pszczółkach. Podziel marcepan na 6 równych kawałków i uformuj je w „pszczele” ciałka trochę jak małe kiełbaski. Drewnianym patyczkiem namaluj pszczole oczy i paski, po bokach włóż 2 płatki migdałowe .