Chorzowianie lepsi w meczu na szczycie II ligi

W piątek późnym wieczorem w Chorzowie, Ruch podejmował Chojniczankę. Stawką meczu było zajęcie drugiego miejsca w tabeli eWinner II ligi.

Wprawdzie Chojniczanka objęła prowadzenie, ale ostatecznie Ruch Chorzów pokonał gości 2:1 i awansował na pozycję wicelidera tabeli.   |  fot. screen TVP Sport

Po sześciu kolejkach eWinner II ligi gospodarze zajmowali trzecie miejsce z 12 punktami, a poprzedzającej go Chojniczance ustępowali tylko bilansem bramkowym.

RUCH  - CHOJNICZANKA 2:1 (1:1)

Chojniczanka: Broda – Grolik, Bartosiak, Byrtek, Kona (69 Rakowski), Mazek, Wolsztyński (59 van Huffel), Olszewski, Mikołajczyk (68 Mikołajczak) - Skrzypczak (59 Pląskowski), Klichowicz (80 Emche).

Bramki: 0:1 Klichowicz 6, 1:1 Foszmańczyk 13, 2:1 Szczepan 58.

Żółte kartki: Nawrocki, Foszmańczyk (Ruch) - Grolik, Olszewski (Chojniczanka).

W pierwszej połowie kibice na gole nie musieli długo czekać. Już w 6 minucie Chojniczanka objęła prowadzenie po bramce zdobytej przez Klichowicza. Riposta gości była niemal natychmiastowa a strzelcem bramki dającej remis w 13 min. - był Foszmańczyk. W miarę upływu czasu większe zagrożenie stwarzali zawodnicy Ruchu, ale dobrze dysponowany Broda skutecznie interweniował. Przed przerwą żadna z drużyn nie potrafiła strzelić bramki dającej prowadzenie i pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Drugą połowę lepiej zaczęli gospodarze, którzy nie czekając na rozwój sytuacji mocno zaatakowali od samego początku dążąc do zmiany wyniku. W 58 minucie na listę strzelców wpisał się Szczepan dając prowadzenie miejscowym. Chojniczanka atakowała i miała swoje okazje, ale w kluczowych okazjach zabrakło dokładności i … szczęścia.

W 77 minucie goście domagali się rzutu karnego. Ich zadaniem Wójtowicz zatrzymał piłkę ręką przy strzale Klichowicza, jednak sędzia uważał inaczej i pokazał żółtą kartkę protestującemu członkowi sztabu szkoleniowego z Chojnic. Wynik do końca nie uległ zmianie. Zawodnicy Ruchu w całym meczu stworzyli sobie więcej sytuacji bramkowych, dzięki czemu kibice miejscowych przeżyli emocje, a ich drużyna dzięki zwycięstwu awansowała na drugie miejsce i goni liderującą Stal Rzeszów!