Chopin na plakacie

Fryderyk Chopin, wielki pianista i kompozytor, urodził się dokładnie 200 lat temu – 1 marca 1810 w Żelazowej Woli. Niekiedy pojawiają się głosy mówiące o 22 lutym 1810.

Fryderyk Chopin   |  fot. /elib.kkf.hu/poland

Informowaliśmy wczesniej o planach imprez i działań związanych z chojnickim obchodami, które zostały przedstawione pod koniec stycznia na konferencji pasowej w Szkole Muzycznej. Dziś możemy podać kolejny detal tego programu.
Organizatorzy, czyli Rada Programowa, ogłosiła konkurs na plakat "Roku Chopinowskiego 2010". Skierowany jest on do młodzieży gimnazjalnej z terenu powiatu chojnickiego. Technika wykonania prac do wyboru, czyli albo malarstwo (akwarela, tempera, farby plakatowe), albo rysunek. Każda szkoła może zgłosić do konkursu do pięciu prac w formacie A3 swych uczniów uznanych za najlepsze. Zwycięski plakat będzie promował obchody Roku Chopinowskiego w naszym powiecie. Przewidziane są także nagrody rzeczowe. Prace należy nadsyłać na adres Biura Partnerstwa przy ul. Okrężnej 28/2 w Chojnicach do dnia 26 marca 2010 roku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 1 kwietnia. Więcej szczegółów można zdobyć u przewodniczącej Rady Marii Wróblewskiej pod telefonem 52 39 66 552.

(je)