Chojniczanka wygrała w dziesiątkę

Mimo że całą drugą połowę Chojniczanka grała w dziesiątkę, to zdołała strzelić dwie bramki i wygrać ważne spotkanie o punkty z GKS Jastrzębie.

Chojniczanka wygrała dziś z GKS Jastrzębie.   |  fot. (olo)

Chojniczanka – GKS Jastrzębie 3:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Damian Tront (3. rzut karny), 1:1 Tomasz Mikołajczak (15), 2:1 Aghvan Papikyan (52), 3:1 Emil Drozdowicz (88).

Chojniczanka:  Witan – Paprzycki, Wołąkiewicz, Bartosiak, Mudra, Papikyan (70. Żukowski), Obrocnik (27. Podgórski), Zawistowski, Kuzimski (53. Sylwestrzak), Drozdowicz, Mikołajczak.

Trenerzy Chojniczanki – po ostatniej przegranej w lidze oraz pucharze – postanowili delikatnie przemeblować pierwszą jedenastkę. Po dobrym meczu z Rakowem między słupkami pozostał Andrzej Witan, do pierwszego składu wrócił też Paweł Zawistowski, a jako młodzieżowiec wystąpił Mateusz Bartosiak.

Chojniczanka wyszła też ofensywnie ustawiona – z Kuzimskim, Drozdowiczem i Mikołajczakiem. Niestety, mecz dla gospodarzy zaczął się fatalnie. Już w 2 min. sędzia Sylwester Rasmus podyktował rzut karny dla gości, gdyż w zamieszaniu w polu karnym piłka uderzyła w rękę jednego z zawodników z Chojnic. Tym razem Andrzej Witan nie zdołał obronił strzału z „jedenastki” i goście objęli prowadzenie po trafieniu Damiana Tronta.

W kolejnych minutach Chojniczanka ruszyła do ataku i szybko, bo już w 15 min. wyrównała. Akcję zainicjował na lewym skrzydle Aghvan Papikyan, zwodem oszukał defensywę Jastrzębia i zagrał piłkę na piątym metrze wzdłuż bramki. Tam trącił ją prawdopodobnie Tomasz Mikołajczak (albo jeden z pilnujących go obrońców) i wpadła do bramki. Kolejne minuty to dużo gry w środku z kilkoma strzałami – większość oddała Chojniczanka, ale drugi raz pokonać bramkarza gości się nie udało. GKS nie miał zbyt wielu klarownych sytuacji i pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.

Druga połowa zaczęła się – jak pierwsza – bardzo źle dla drużyny Chojniczanki. Co prawda nie od straconego gola, ale od bezpośredniej czerwonej kartki dla Jacka Podgórskiego za faul. Jednak kartka rozdrażniła gospodarzy jak czerwona płachta byka. A przynajmniej Aghvana Papikyana, który chwilę później wszedł „jak przecinak” w pole karne i ładnym strzał w dług róg dał Chojniczance prowadzenie.

W kolejnych minutach Jastrzębie szukało bramki wyrównującej, ale Chojniczanka dobrze się broniła. Kwadrans przed końcem meczu sędzia pokazał drugą czerwoną kartkę, ale na szczęście nie dla zawodnika, a dla trenera bramkarzy Chojniczanki Pawła Skiby za krytykowanie jego decyzji.

W 80 min. goście nie wykorzystali stuprocentowej sytuacji na wyrównanie – Rafał Adamek strzelił z głowy z kilku metrów wprost w Witana. W 86 min. zatrzęsła się bramka strzeżona prze Witana. Piłka po uderzeniu Bartosza Jaroszka bardzo mocno uderzyła w spojenie słupka i bramki i spadła na drugi metr. To się zemściło na przyjezdnych. Po minucie było już … 3:1 dla Chojniczanki. Piłkę na prawym skrzydle otrzymał Emil  Drozdowicz, wygrał pojedynek z obrońcą i z mocnego kąta wpakował piłkę pod poprzeczkę.  Bramka ta rozgrzała zmarzniętą publiczność, która ostatnie minuty meczu skandowała na stojąco.

Chojniczanka dzięki zaangażowaniu i walce wygrała i zasłużenie zgarnęła ważne trzy punkty.

Kolejny mecz z Odrą Opole.

1. 30 września 2019  19:31   3pkt   kibic2/B

Gratulacje za zasłużone zwycięstwo.W tym meczu było widać,że naszym zawodnikom zależało na zdobyciu 3 pkt.Nawet sędzia naszych nie powstrzymał (choć bardzo próbował)i potem jeszcze gra w 10 zawodników.Widać było,że dużo zdrowia i wysiłku ich to kosztowało .Witan pokazał,że zasługuje na grę w 1 składzie.Ps.Papikjan jest niesamowity i nie do zatrzymania.

14
    0
  2. 30 września 2019  00:09   Super jest !^^ (2)   Observ

wg. ,,90minut.pl" podczas meczu było 667 osób. To chyba zawyżona liczba. Na filmiku z bramkami nie widać tylu. :D Szkoda, że Odra Opole zremisowała. :(

2
    25
    • 30 września 2019  17:48   Pięciu kibiców w tą czy w ...   gch

Pięciu kibiców w tą czy w tamtą nie ma znaczenia.. Najważniejsze, że się nie zawiedli.

6
      0
    • 30 września 2019  17:32   Propozycja   Lester

Najlepiej to wyprowadź się z Chojnic i będzie spoko.

5
      1
  3. 29 września 2019  21:10   Nawet Janusze i Grażynki ...   antonio

Nawet Janusze i Grażynki chojnickich trybun nie wierzą już w was ! II liga czeka - woła was z daleka !

11
    44
  4. 29 września 2019  21:01   Szkoda   B....

17
    • 30 września 2019  00:06   Jak na 2-3 lidze. :D   Observ.

667osób tak jest napisane na "90minut". :D Pogoda wiadomo. Fatalna, ale podejrzewam, że to i tak zawyżona liczba kibiców.