Chojniczanka wiceliderem tabeli!

W 10 kolejce I ligi Chojniczanka zmierzyła się z Pogonią Siedlce. Mecz zapowiadał się ciekawie, chociażby ze względu na to, iż drużyna z Chojnic była niepokonana na własnym stadionie.

Chojniczanka pokonała Pogoń Siedlce 2:1 i przynajmniej do soboty zajmuje pozycję wicelidera 1 ligi!   |  fot. (m.n.)

Z kolei Pogoń Siedlce nigdy nie miała dłuższej niż obecnie serii trzech zwycięstw na zapleczu Ekstraklasy. Przy ul. Mickiewicza w piątek kibice byli świadkami emocjonującego sportowego widowiska.

CHOJNICZANKA - POGOŃ 2:1 (1:0)

Chojniczanka: Łukasz Budziłek - Łukasz Kosakiewicz, Michał Markowski, Piotr Kieruzel, Jacek Podgórski, Jakub Biskup (87 min. Jakub Mrozik), Paweł Zawistowski, Mariusz Kryszak, Rafał Grzelak (81 min. Wojciech Lisowski), Bartłomiej Niedziela (75 min. Patryk Mikita), Andrzej Rybski.

Bramki: 1:0 - Niedziela (43 min.), 2:0 - Rybski (89 min.), 2:1 - Tomasiewicz (90+3.)

Żółte Kartki: Jędrych, Chyła, Demianiuk (Pogoń).

W pierwszej połowie mecz nie rozczarował kibiców, obie drużyny miały kilka okazji strzeleckich. Minimalnie na boisku przeważali gospodarze, ale piłkarze z Siedlec nie odstawali od rywali. Większość akcji rozgrywali szybkimi kontrami i krzyżowymi zagraniami, jednak groźne pod bramką Chojniczanki zrobiło się dopiero w 34 minucie, kiedy zawodnik gości uderzył w róg bramki, ale skuteczną interwencją popisał się Budziłek.

Gospodarze tuż przed przerwą wyszli na prowadzenie! Rybski dobrze zagrał pressingiem i zmusił rywala do błędu. Podanie Kryszaka przepuścił Grzelak, za akcją podążył Niedziela i w 43 minucie mocnym strzałem nie dał szans Misztalowi.

Druga połowa zaczęła się od ofensywnej gry Chojniczanki. W 53 minucie świetną okazję miał Biskup, jednak jego strzał okazał się niecelny. Dwie minuty później po rzucie wolnym gospodarze domagali się rzutu karnego po zagraniu ręką, jednak sędzia był odmiennego zdania. Sporo akcji z jednej jak i drugiej strony sprawiło, że spotkanie mogło się podobać.

Lekka przewaga gospodarzy znalazła odzwierciedlenie w wyniku. Kropkę nad "i" postawił Rybski, który w 89 minucie podwyższył na 2:0. Goście pod koniec rzucili się do ofensywy, ale było ich stać jedynie na honorowe trafienie. W 93 minucie sędzia podyktował rzut karny za faul na zawodniku gości. Pewnym egzekutorem był Tomasiewicz.

Pozostałe mecze 10 kolejki zostaną rozegrane w sobotę i niedzielę. 27 września o godzinie 17:45. Chojniczanka w meczu 1/8 finału Pucharu Polski rozegra spotkanie z Wisłą Kraków. O ligowe punkty zawalczy w sobotę 1 października z Sandecją Nowy Sącz.

(red). fot. (m.n.)

1. 26 września 2016  05:23   No i nadal są wiceliderwm   anonim

Dziś poniedziałek i tak do 1 października będą wiceliderem tak trzymać chłopaki!

0
    0
  2. 23 września 2016  23:34   Wicelider tabeli ...   kibic

Wicelider tabeli ...szkoda,że tylko na jeden dzionek, ale dobre i to ! Widać,że niektórym zawodnikom brakuje kondycji ale harują na murawie ostro. I o to chodzi ! Kolejna w kolejce drużyna na rozkładzie Chojniczanki to Biała Gwiazda - jedziemy z nimi chłopaki !!!

0
    0
  3. 23 września 2016  21:10   SZOK, TO JEST DOPIERO ... (1)   anonim

SZOK, TO JEST DOPIERO DRUŻYNA, JAK WAS NIE KOCHAĆ?

0
    0
    • 24 września 2016  00:19   przegrają dwa mecze z rzędu ...   anonim

przegrają dwa mecze z rzędu i już odezwą się \'\'znawcy\'\' Brawo zespół, brawo Trener!