Chojniczanka w finale międzynarodowego konkursu

Weronika Kowalska zakwalifikowała się do finału Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika. W Będzinie będzie rywalizować z wokalistami z Ukrainy, Białorusi, Litwy i Polski.

Weronika Kowalska zachwyciła jury i zakwalifikowała się finału festiwalu.   |  fot. Ilustracyjne

Weronika Kowalska brała udział w eliminacjach w Bydgoszczy, gdzie obecnie studiuje. Mimo to reprezentować będzie Chojnice. Z całego województwa kujawsko - pomorskiego, jury postanowiło zakwalifikować tylko dwie osoby. W II etapie Festiwalu spotykają się najlepsi uczestnicy przesłuchań eliminacyjnych.

Finał odbędzie się w dniach 9 - 11 stycznia 2020 r. w siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Będzinie (woj. śląskie). Zaśpiewałam dwie kolędy: "W żłobie leży" oraz "Nie było miejsca dla Ciebie", przy akompaniamencie Michała Gierka. Do festiwalu przygotowała mnie Paulina Dudzińska. W festiwalu biorą udział osoby z całej Polski, a także z Ukrainy, Litwy i Białorusi - opowiada wokalistka.

Weronika uczęszczała na zajęcia wokalne do Chojnickiego Centrum Kultury. Jest także stypendystką Burmistrza Chojnic w dziedzinie kultury. Będzie można ją usłyszeć na koncercie kolęd i pastorałek 4 stycznia w ChCK. Gratulujemy i zapraszamy!

Ł. Sajnaj

Zapisz