Chojniczanka rozpoczęła zajęcia z dziećmi niepełnosprawnymi

Takiej grupy w historii Chojniczanki jeszcze nie było! W środę 6 października na sali w Zespole Szkól Specjalnych w Chojnicach odbyły się pierwsze zajęcia z dziećmi niepełnosprawnymi.

Zajęcia mają charakter integracyjny. Główny nacisk jest kładziony na wychowanie fizyczne i psychiczne. Dla tych dzieci ten sport ma być jak rehabilitacja.   |  fot. mkschojniczanka.pl

Jest to nowy projekt w naszym klubie, którego celem jest poszerzenie dostępności zajęc dodatkowych dla niepełnosprawnych. Jest to jeden z pomysłów, który od pewnego czasu planowaliśmy zrealizować i dzięki współpracy ze Starostwem Powiatowym w Chojnicach i Zespołem Szkół Specjalnych w Chojnicach udało się go nam uruchomić.

Zajęcia prowadzi trener Sławomir Jankowski, który posiada ogromne doświadczenie w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi. Dodatkowo od wielu lat jest związany z naszym klubem pracując, jako trener grup młodzieżowych. Podczas treningu stawiamy nie tylko na piłkę, ale także na ćwiczenia ogólnorozwojowe i ogólną sprawność ruchową dzieci.

- Zajęcia mają charakter integracyjny. Piłki nożnej będzie tutaj może 10-15%. Główny nacisk jest kładziony na wychowanie fizyczne i psychiczne. Dla tych dzieci ten sport ma być jak rehabilitacja. Chciałbym, żeby czuli się dowartościowani, mieli jakiś cel w swoim życiu i przede wszystkim się świetnie bawili. Ważny jest także aspekt społeczny czyli integracja w grupie, współzawodnictwo, przynależność do grupy, utożsamianie się z kolegami, zasady fair play - mówi trener Sławomir Jankowski.

- Grupa jest zróżnicowana, pod względem wiekowym, zdolności motorycznych i schorzeń. Uważam, że zabawa była świetna. Nie spodziewałem się, aż takiego zdyscyplinowania. Jestem bardzo zbudowany tym co zobaczyłem na pierwszych zajęciach. Oby ze strony dzieci były dalsze chęci - dodaje trener Jankowski. Osoby chętne do wsparcia tej inicjatywy w ramach wolontariatu zapraszamy do kontaktu z trenerem Sławomirem Jankowskim (tel. 504 319 930

Jakub Piekut MKS Chojniczanka