Chojniczanka przestawiła „Ząbki” Dolcanowi

Dolcan Ząbki, który bardzo dobrze spisuje się w rundzie "wiosennej" zmierzył się dzisiaj na własnym obiekcie w pojedynku o ligowe punkty z Chojniczanką. Gospodarze w dotychczasowych czterech meczach wiosennej kolejki zdobyli 12 pkt.

Wynik spotkania otworzył Tomasz Mikołajczak już w pierwszej minucie meczu, a na 3:0 ustalił Marek Gancarczyk.   |  fot. arch.

Chojniczanka natomiast uzyskała 3 punkty w 3 meczach.

DOLCAN - CHOJNICZANKA 0:3 (0:2)

Chojniczanka: Rafał Misztal - Daniel Chyła, Tomasz Mikołajczak, Rafał Grzelak, Przemysław Czerwiński, (90 min. Przemysław Laskowski), Piotr Kieruzel, Wojciech Lisowski, Bartłomiej Niedziela, (78 min. Łukasz Suchocki), Marek Gancarczyk, Paweł Zawistowski, Michał Markowski. Sędzia: Artur Aluszyk (Szczecin).

Bramki: 1 min. Tomasz Mikołajczak, 25min. Marek Gancarczyk, 91 min. Marek Gancarczyk.

Żółte kartki: Paweł Zawistowski (Chojniczanka).

W sobotnie popołudnie goście mieli okazję na przełamanie remisowej passy. Okazja ku temu nadarzyła się już w pierwszej min. spotkania, kiedy to przyjezdni przeprowadzili szybki atak prawą stroną boiska. Błąd gospodarzy na polu karnym wykorzystał Tomasz Mikołajczak, który dał prowadzenie Chojniczance. Ku zaskoczeniu miejscowych, gospodarze narzucili szybkie i agresywne tempo spotkania.

Z pewnością nie takiego przebiegu gry spodziewał się trener Dolcanu - Dariusz Dźwigała. Sporo zamieszania w pierwszej połowie wśród obrońców gości, wniósł Mikołajczak, będąc w świetnej dyspozycji.  Drugi gol dla Chojniczanki padł w 25 min. po dośrodkowaniu z prawej strony.

Po fatalnym błędzie obrony piłkę przejął Marek Gancarczyk i z bliskiej odległości posłał ją do siatki! Podrażnieni takim obrotem sprawy gospodarze dążyli do strzelenia kontaktowej bramki, jednak bez powodzenia, a swój w tym udział miał także Rafał Misztal, udanie interweniując w bramce Chojniczanki.

Pierwsze minuty po wznowieniu gry to ofensywna gra Dolcanu. Chojniczanka grała czujnie w obronie i nie dała się zaskoczyć kontratakom gospodarzy. Ukoronowaniem świetnej postawy zespołu z Chojnic była 91 min., kiedy to Marek Gancarczyk ustalił wynik spotkania na 3:0.

Kolejne spotkanie Chojniczanka rozegra 4 kwietnia z Sandecją Nowy Sącz. Początek o godz. 16:00.

1. 30 marca 2015  06:15   moim zdaniem Chojniczanka gra ...   Sędzia Dred

moim zdaniem Chojniczanka gra lepiej niż reprezentacja Polski, bo ta się w niedzielny wieczór skompromitowała, to był mecz do jednej bramki

3. 28 marca 2015  21:55   teraz dopiero dadzą czadu w ...   anonim

teraz dopiero dadzą czadu w następnych meczach, grajcie tak dalej to może się jeszcze uda burmistrza namówić na zadaszenie nad stadionem.