Chojniczanka „pogoniła” … Pogoń

W 20 kolejce Chojniczanka na wyjeździe zmierzyła się z Pogonią Siedlce. Przed rozpoczęciem tej kolejki goście znajdowali się na czwartej pozycji w tabeli Pogoń z kolei była siódma i zgromadziła siedem punktów mniej.

Chojniczanka była lepsza od swojego rywala i zasłużenie odniosła zwycięstwo.   |  fot. screen TVP Sport

POGOŃ - CHOJNICZANKA 0:2 (0:1)

Chojniczanka: Sokół - Grobelny (77 Mudra), Grolik, Klabnik, Sacharuk, Ryczkowski, Kona, Ziętarski, Klichowicz, Mikołajczak, (75 Czajkowski), Skrzypczak.

Bramki: 0:1 Ziętarski 12, 0:2 Skrzypczak 53

Żółte kartki: Górski , Brodziński (Pogoń), Kona, Sacharuk (Chojniczanka).

Pierwsza połowa rozpoczęła się przy padającym śniegu, który nie ułatwiał gry zawodnikom. Mimo, iż pierwszego gola w barwach zespołu z Chojnic zdobył już w 12 min. Zientarski, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego - głową umieścił piłkę w siatce gospodarzy, to w późniejszych minutach meczu przyjezdni nie potrafili wykorzystać wyraźnej przewagi. W końcówce odważniej zaatakowali siedlczanie i stwarzali zagrożenie pod bramką rywala, jednak bez powodzenia.

Po przerwie na listę strzelców gości w 53 minucie wpisał się Skrzypczak, który mocnym strzałem pewnie pokonał Misztala! Spotkanie Chojniczanki z Pogonią trzymało w napięciu do samego końca. Gospodarze - co było widać, bardzo chcieli dziś wygrać. Z kolei w grze Chojniczanki  było zaangażowanie i pomysł, a szczególne brawa należą się za kilka akcji zespołowych, dzięki którym chojnicki zespół odniósł zwycięstwo.

(red.) Fot. screen TVP SPORT. Tabela flashscore.pl