Chojniczanka już trenuje

Od poniedziałku 4 maja piłkarze Chojniczanki rozpoczęli treningi w sześcioosobowych grupach. W tym tygodniu także przejdą testy na obecność koronawirusa. W ostatnich dniach trwały prace nad przygotowaniem planu treningowego na ten okres.

Przez ostatnie tygodnie piłkarze Chojniczanki mogli trenować wyłącznie indywidualnie korzystając z rozpisek przygotowanych przez sztab szkoleniowy.   |  fot. arch/A.Knitter

Oraz wdrażanie wszelkich procedur wymaganych przez PZPN. – Wdrażanie procedur pozwalających zawodnikom na powrót do regularnych treningów rozpoczęło się w naszym klubie w czwartek 23 kwietnia. Od tego dnia zespół wraz z sztabem szkoleniowym są w izolacji, która polega na unikaniu większych skupisk ludzi oraz na monitorowaniu stanu zdrowia.

- Monitoring ten polega na tym, że każda z osób, która znalazła się na liście wysłanej do PZPNu ma obowiązek codziennie wypełniać ankietę dotyczącą stanu swojego zdrowia i przesłać ją do godziny 20.00 do naszego klubowego masażysty Jakuba Bahyrycza, który weryfikuje je i następnie raportuje do komisji medycznej PZPN. W weekend majowy zawodnicy indywidualnie przeszli badania szybkościowe i wydolnościowe, a od poniedziałku rozpoczęliśmy treningi w grupach sześcioosobowych – mówi dyrektor sportowy, Dawid Frąckowiak.

Jak podopieczni trenera Zbigniewa Smółki będą pracować w najbliższych dniach? – Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia, w najbliższych dniach będziemy trenowali w grupach sześcioosobowych na jednym boisku. W trakcie pierwszego tygodnia zaplanowane zostały testy na COVID 19 i zapewne od wyników tych testów zależy co będzie dalej. Mamy nadzieję, że podobnie jak kluby ekstraklasy, tak i my będziemy mogli trenować w większych grupach już od następnego tygodnia. Jest duże prawdopodobieństwo, że tak będzie, ale pewności jeszcze nie mamy. Czekamy na rozwój wydarzeń – komentuje dyrektor sportowy.

W tym tygodniu odbędą się również wspomniane już wcześniej testy na obecność COVID 19 – Kluby pierwszoligowe mają zaplanowane testy na czwartek 7 maja. Wtedy to do siedziby klubu przyjedzie ekipa medyczna, która je przeprowadzi. Pięćdziesiąt wytypowanych osób podzielonych zostanie na dwuosobowe grupy i tak jedna po drugiej wykonywane będą testy, których wyniki najprawdopodobniej poznamy w piątek – mówi Frąckowiak. Przez ostatnie tygodnie piłkarze Chojniczanki mogli trenować wyłącznie indywidualnie korzystając z rozpisek przygotowanych przez sztab szkoleniowy.

Na koniec każdego dnia zawodnicy przesyłali do sztabu wyniki swojej pracy – Ciężko po tak długim okresie treningu indywidualnego podtrzymać dyspozycję z początku rundy wiosennej. Jednak w naszym przypadku ten ubytek nie jest duży, gdyż treningi w czasie pobytu w domach przygotowane przez sztab naprawdę dały naszym graczom w kość. Obecnie poza Jankiem Mudrą, który po powrocie z Czech jest na finiszu obowiązkowej kwarantanny i lekko kontuzjowanym Marcinem Trojanowskim wszyscy podopieczni Zbigniewa Smółki trenują na pełnych obrotach – podsumowuje Dawid Frąckowiak.

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA