„Chojniczanka dla Wileńszczyzny”

Kibice Chojniczanki 1930 Chojnice organizują akcję pod nazwą „Chojniczanka dla Wileńszczyzny”. Akcja ma celu zbiórkę środków czystości, higieny osobistej oraz długoterminowej żywności.

Kibice Chojniczanki zorganizowali akcję, która ma za zadanie wsparcie naszych rodaków na terenie Wileńszczyzny.   |  fot. (olo)

Wszystkie produkty zostaną przekazane Wspólnocie Miłosierdzia Bożego w Solecznikach na Litwie. Wspólnota Miłosierdzia Bożego w Solecznikach na Litwie opiekuje się m.in. polskimi rodzinami, które spotkała prawdziwa bieda jak np. choroba, pożar, samotność etc.

- Pomysł narodził się jakiś czas temu w głowach kilku osób ze środowiska kibiców. Udało się nawiązać kontakt z księdzem Jarkiem Wąsowiczem, organizatorem pielgrzymki kibiców, który współpracuje z fundacją. Ks. Jarek organizował już takie zbiórki m.in. w Pile i ramowo nakreślił nam, jak profesjonalnie zorganizować to przedsięwzięcie – wyjaśnia jeden z głównych organizatorów Patryk Pastwa.

- Chcemy włączyć w tę akcję szkoły z terenu miasta i okolic. W założeniu chcemy przygotować około 200 paczek i zawieźć je w czerwcu do wspomnianej fundacji. Na miejscu kolportażem darów zajmie się już Wspólnota Miłosierdzia Bożego. Mamy nadzieję, że jako lokalna społeczność Chojnic sprostamy zadaniu i uda się przygotować sporo paczek dla naszych rodaków mieszkających na litewskiej ziemi.

Środki czystości i żywność można zostawiać w kilku miejscach w Chojnicach. Wszystkie informacje można uzyskać na stronie facebookowej pod nazwą Chojniczanka dla Wileńszczyzny.

Nadesłane: Kibice Chojniczanki, (red)

Zapisz

 1. 13 marca 2019  20:11   Ten wpis kibica to beczenie ... (1)   anonim

  Ten wpis kibica to beczenie barana, sebik nie ma pojęcia o czym napisał.

  1
  20
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 13 marca 2019  23:13   Hejt   Kaszub

   Ciężko skomentować to co napisałeś... Pewnie przy najbliższej okazji pójdziesz w pierwszym rzędzie z transparentem "stop mowie nienawiści" hipokryto

   16
   2
 2. 13 marca 2019  17:32   Czy ktoś ich zmusił aby mieszkali na Litwie? (2)   Kibic

  Są w UE, mają otwarte granice. Dlatego nie widzę powodu aby zbierać dla nich jakieś artykuły. W innych krajach też mieszkają Polacy np. Ukraina, ci dopiero klepią biedę, i nie mogą uciec.

  8
  23
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 14 marca 2019  12:52   Osobiście nie popieram   Dupa

   Litwa to nie 3ci świat, a Polacy tam zamieszkujący od 15 lat maja możliwość przyjazdu do ojczyzny gdzie standard życia jest wyższy. Sami dokonali wyboru gdzie chcą żyć. Zamiast wysyłać im paczki lepiej organizować im transport i podstawowe warunki do życia w Polsce. Natomiast jestem przekonany że i tak by odmówili bo przecież lepiej siedzieć w swojej lepiance i czekać aż przywiozą jedzonko.

   2
   9
  • 13 marca 2019  18:35   No tak...starzy ludzie mają ...   A

   No tak...starzy ludzie mają się spakować i jechać do UK za barem albo na budowie dorobić...

   15
   5
 3. 13 marca 2019  12:33   Brawo super akcja, niestety ...   anonim

  Brawo super akcja, niestety wielu Polaków na Wschodzie cierpi biedę, a panstwo woli wspomagać inne narodowości.

  25
  4
  Odpowiedz