Chojniczanka awansowała do 1/16 finału Pucharu Polski!

W sobotę o godzinie 16:00 w Legionowie, piłkarze Chojniczanki spotkaniem w I rundzie Pucharu Polski z miejscową Legionovią zainaugurowali sezon 2017/18.

Tomasz Mikołajczak był jednym ze strzelców bramek w meczu pucharowym w Legionowie.   |  fot. (olo)

Po raz pierwszy w oficjalnym meczu drużynę gości poprowadził trener Krzysztof Brede. Dotychczas obie drużyny nie miały okazji rywalizować ze sobą. Sobotnie spotkanie było  pierwszym meczem, który zadecydował o awansie do dalszych rozgrywek PP.

Legionovia Legionowo – Chojniczanka Chojnice 1:4 (0:1)

Chojniczanka: JanukiewiczLisowski, Boczek, Kieruzel, Pietruszka, Danielewicz, Zawistowski, Podgórski (65. Biskup), Drzazga (70. Drozdowicz), Rybski (57. Bąk), Mikołajczak.

Bramki: Rybski, 3 min. Mikołajczak, 70 min. Zawistowski ( 73 min. rzut karny), 88 min. Drozdowicz

Po pierwszej połowie Chojniczanka prowadziła w Legionowie 1:0. Przyjezdni szybko przejęli inicjatywę, co potwierdzili błyskawicznym otwarciem wyniku.  Zgodnie z przewidywaniami Chojniczanka bardzo pewnie pokonała Legionovię w stosunku 4:1. Goście od samego początku byli stroną lepszą i z wyjątkiem pierwszych minut drugiej odsłony nie dopuścili miejscowych do głosu. Losowanie następnej rundy Pucharu Polski zaplanowano na 25 lipca.