Chojniczanin na stałe komendantem. – Policjanci nam zazdroszczą – mówią strażacy

Błażej Chamier Cieminski od kilku dni jest już na stałe komendantem straży pożarnej w Chojnicach. To dobra wiadomość, bo nowy komendant zna realia i cieszy się uznaniem kolegów strażaków.

Błażej Chamier Cieminski jest nowym komendantem straży w Chojnicach. Dużo serca włożył w akcję ratowania i usuwania szkód po nawałnicy w sierpniu.   |  fot. (olo)

Błażej Chamier Cieminski to rodowity chojniczanin. Jest starszym kapitanem. Od 25 stycznia pełnił obowiązki komendanta powiatowego PSP w Chojnicach, a na początku marca podczas odprawy rocznej odebrał nominację już na stałe. Chojnicką komendę szef zna jak własną kieszeń, bo pracuje w niej już ponad 11 lat.

- W komendzie w Chojnicach pracuję od 2006 roku. Po kolei zajmowałem stanowiska starszy ratownik, dowódca zastępu, zastępcą dowódcy zmiany, dowódcą zmiany, zastępcą naczelnika wydziału operacyjno - kontrolno - rozpoznawczego i z tego stanowiska zacząłem pełnić funkcję komendanta – mówi Błażej Chamier Cieminski. – Jestem rodowitym chojniczaninem i mam nadzieję, że to też przyczyni się do znajomości miasta i powiatu. Deklaruję wszelaką współpracę na każdym poziomie.

Chamier Cieminski podkreśla ważną rolę strażaków ochotników z OSP. Sam znacząco przyłożył się do reaktywowania OSP w Chojnicach. Komendant przyznaje, że duży nacisk będzie kładł na ćwiczenia, by później w razie jakiejkolwiek sytuacji, nic nie mogło strażaków zaskoczyć. – Byliśmy na prawie wszystkich próbnych ewakuacjach w szkołach, mamy z tego dużo wniosków. Ćwiczenia będziemy cały czas poszerzać i w nich uczestniczyć – dodaje komendant.

Komendant cieszy się dużym zaufaniem strażaków. – Policjanci nam zazdroszczą komendanta – przyznał nam jeden ze strażaków.

Tekst i fot. (olo)

Zapisz

 1. 14 marca 2018  13:10   Czy coś z komendantem Hincem jest nie halo?   ciekawski

  Zaciekawił mnie komentarz "Policjanci nam zazdroszczą takiego komendanta". Czy coś z komendantem Hincem jest nie halo?

  3
  3
  Odpowiedz
 2. 13 marca 2018  22:08   Przydałby się taki Dzieciak ...   anonim

  Przydałby się taki Dzieciak policjantom-poganiałby ich

  4
  5
  Odpowiedz
 3. 13 marca 2018  22:08   Przydałby się taki Dzieciak ...   Charzykowianin

  Przydałby się taki Dzieciak policjantom-poganiałby ich

  1
  7
  Odpowiedz
 4. 13 marca 2018  18:18   Pamiętacie kogo odwiedziła ... (2)   anonim

  Pamiętacie kogo odwiedziła Szydło w Chojnicach - szefostwo straży to zwolennicy PIS-u.

  15
  13
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 13 marca 2018  21:30   To policjanci też by chcieli ...   anonim

   To policjanci też by chcieli być być rządzeni przez dzieciaka?

   3
   6
  • 13 marca 2018  21:28   do anonim   anonim

   trudno to komentować, ale ty jesteś głupi ;-(

   4
   3