Chojniczanie wystartowali w Mistrzostwach Europy Sport Ju Jutsu

1 grudnia w Chrzanowie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Europy w Sport Ju Jutsu. W zawodach startowali zawodnicy z UKS Kempo Chojnice.

Udanie w mistrzostwach zaprezentowali się zawodnicy chojnickiego klubu.   |  fot. nad.

Nikodem Kwiatkowski lat 12 wywalczył dwa srebrne medale w konkurencji Graping oraz w wolnej walce Ju Jutsu. Nie zawiodła nasza multimedialna Patrycja Błanek. Startowała w konkurencji wolnej walki Ju Jutsu i wywalczyła brązowy medal.

Bardzo dobrze wypadli nasi debiutanci na arenie międzynarodowej. Łukasz Hoppe wywalczył dwa srebrne medale w konkurencjach Graping i wolnej walce Ju Jutsu w kategorii Open Mężczyzn. Również Piotr Boruta w tej samej kategorii wywalczył dwa brązowe medale. Anna Maszkowska zajęła 4 miejsce w kategorii kobiet w wadze do 60 kg.

W wolnej walce Ju Jutsu trener UKS Kempo Chojnice wywalczył brązowy medal w kategorii Open Weteran. Mistrzostwa Europy WSOJJ są prestiżowymi zawodami. Nasi zawodnicy oprócz medali zdobyli punkty, które pozwolą im wystartować na Mistrzostwach Świata, które odbędą się w przyszłym roku u Gruzji. Naszym celem jest również start w kwietniu 2019 r. w Mistrzostwach Świata Kempo IKF Hiszpania Gladalachara.