Chojniczanie wspierają dziś marsz 1000 tóg: prawo do niezawisłości i prawo do Europy

W sobotę 11 stycznia o godz. 15:00 my mieszkańcy Chojnic i okolic oddolnie zbierzemy się przed Sądem Rejonowym w Chojnicach, ul. Młyńska 30, by wesprzeć MARSZ 1000 TÓG, który przejdzie o tej samej godzinie w Warszawie.

To będzie protest milczący i trochę protest ostatniej szansy, bo za niecałe dwa tygodnie ustawa może być już podpisana przez prezydenta.

Milczący i apolityczny marsz symbolicznego tysiąca sędziów, prokuratorów, adwokatów i radców prawnych w obronie praworządności. Przyjęcie przez Sejm w dniu 20 grudnia projektu ustawy o zmianie ustroju sądów powszechnych i Sądzie Najwyższym, składa się na mechanizm zmuszenia sędziów do milczenia w sprawach istotnych dla funkcjonowania władzy sądowniczej i wywarcia niespotykanego w kręgu cywilizacji zachodnioeuropejskiej nacisku na sądownictwo, odsuwając bezwzględnie  Polskę od rodziny państw Unii Europejskiej.

My chojniczanie chcemy wyrazić sprzeciw wobec zamykania prawnikom ust. Sędziowie powinni pozostać niezawiśli i niezależni od władzy politycznej. Chcemy, aby Polska pozostała częścią europejskiego systemu prawnego. Chcemy zatem przestrzegania prawa UE, w tym wyroków TSUE. Inaczej czeka nas marginalizacja, a w dłuższej  perspektywie – PolExit! Wspieramy MARSZ 1000 TÓG, nasze prawo obywatelek i obywateli do niezawisłych sądów i nasze prawo do Europy.

Monika Szczukowska

 1. 12 stycznia 2020  22:06   Zmienić konstytucję   Don Leo

  Sędziowie powinni być wybierani i odwoływani przez obywateli, nie polityków którzy układają się z nimi. Jak powierza się oszczędności i władzę sądowniczą politykom to tak wygląda ten kraj.

  3
  2
 2. 12 stycznia 2020  20:57   niezawisłość haha   genas

  ramię ramię sędziowie idą z tymi od prywatyzacji którzy sprzedali Polskie firmy za grosze,dorabiając się milionów ,dostając stanowiska wysokie w eurolandzie,uOdlając Polskie rodziny które miały pracować za grosze słysząc że stu za bramą,pracując do 70 i płacąc coraz większe podatki,a że przy małych zarobkach ludzie nie kupowali więc bezrobocie kwitło szerząc biedę,na to wszystko zapomnieliście o POdatku katastralnym i od aut starych którzy chcieli zafundować Polakom

  4
  2
 3. 12 stycznia 2020  20:05   Już się nie mogę doczekać ... (1)   Kuba

  Już się nie mogę doczekać emisji programu kasta na TVP. Zobaczymy tamniezależność i uczciwość sedziow!

  5
  2
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 13 stycznia 2020  11:35   To będzie właśnie program   GCH

   dla takich idiotów jak ty Kuba! Teraz wiadomo dlaczego wpakowano w TV-Reżim 2 mld. zł. żeby tworząc programy dla idiotów, pozyskiwali kolejnych półgłówków którzy uwierzą reżimowej telewizji. Dajcie się leczyć!

   1
   2
 4. 12 stycznia 2020  18:28   Do Puszczającego z Torbami   S

  Sędziowie kokosów nie zarabiają, a pracy mają ogrom. Ty zarabiasz więcej.

  3
  4
 5. 12 stycznia 2020  08:16   BIZNES CHCA WAM ODEBRAC   Z TORBAMI PUSCIC

  BIZNES CHCA WAM ODEBRAC

  13
  4
 6. 12 stycznia 2020  08:14   WIDAC PRZED SADAMI JACY ...   NIEZALEZNA NADZWYCZAJNA KASTA

  WIDAC PRZED SADAMI JACY AKTYWISCI POLITYCZNIE UZALEZNIENI OD POLITYKOW

  13
  4
 7. 12 stycznia 2020  08:12   TY PRAWNIK WYPOWIADAJ SIE WE ...   ROZWIAZAC SAD W CHOJNICACH NIE CHCEMY GO

  TY PRAWNIK WYPOWIADAJ SIE WE WLASNYM IMIENIU A NIE CHOJNICZAN

  12
  4
 8. 12 stycznia 2020  07:44   Proszę cenzurować wpisy   Lek

  tego niezrównoważonego osobnika piszącego poniżej wielkimi jak wół literami, na dodatek bez żadnego ładu i składu.

  5
  8
 9. 12 stycznia 2020  07:01   ZA HYDRAULIKOW TRZA BYLO SIE ...   ROBIC SIE IM NIE CHCE PRZEWIETRZYC SADY

  ZA HYDRAULIKOW TRZA BYLO SIE WYUCZY I NA WYSPY WJECHAC ODEBRAC POZBYC ICH EMERYTUR I DO LOPATY NIECH DO 85 LAT ROBIA

  10
  5
 10. 12 stycznia 2020  07:01   TRZA BYLO ZOSTAC HYDRAULKIEM ...   PRZEWIETRZYC SADY PRLu

  TRZA BYLO ZOSTAC HYDRAULKIEM I NA WYSPY WYJECHAC ODEBRAC IM EMERYTURY POZBYC I CH EMERYTUR NIECH ZASOEAJA DO 87 LAT NADZWYCZAJNA KASTA DO LOPATY DZIADOW NIECH ROBIA

  11
  4
 11. 12 stycznia 2020  03:49   W sytuacji konfliktu pomiędzy firmami czy firmą i pracownikiem   Europejczyk i Polak

  Prawo do Europy oznacza prawo do europejskiego systemu prawnego, do tego, aby Polacy czuli prawne bezpieczeństwo. Jeżeli opuścimy wspólnotę Unii Europejskiej, konsekwencje mogą być bardzo różnie. 1). Weźmy wyrok w sprawie dotyczącej opieki nad dzieckiem, w której jeden z rodziców nie jest Polakiem - taki wyrok nie będzie respektowany w innych krajach Unii, w każdej chwili będą mogły go podważyć. 2). W sytuacji konfliktu pomiędzy firmami czy firmą i pracownikiem wynagrodzenie za pracę wykonaną w UE zasądzone na korzyść obywatela czy firmy z Polski będzie mogło być zakwestionowane przez podmiot z innego państwa. 3). To oznacza wreszcie pogłębiający się chaos prawny, który może sprawić, że przedsiębiorcy zagraniczni przestaną inwestować w Polsce, bo nikt nie chce robić interesów w kraju niestabilnym i niebezpiecznym. W kraju, w którym żaden dokument, żadne prawo własności, żaden wyrok nie są pewne.

  5
  7
 12. 12 stycznia 2020  03:46   "Szliśmy przeciwko zamykaniu prawnikom ust"   L

  "Szliśmy przeciwko zamykaniu prawnikom ust. Szliśmy nie przeciwko tej czy innej partii. Szliśmy przeciwko zmianom systemowym, które mogę dotyczyć również kolejnych pokoleń Polaków, które mogą funkcjonować również, gdy zmieni się władza w Polsce. Szliśmy po to, aby zwiększyć tego świadomość. Sędzia czy prokurator nie może mieć postawy służebnej wobec żadnych polityków. Bo to często politycy stają przed sądem, bo to zadaniem sądów jest sprawdzanie ważności oddanych głosów w wyborów powszechnych. Szliśmy przeciwko zamykaniu prawnikom ust. To prawnicy, a nie politycy są od tego, aby alarmować, gdy naruszane są przepisy prawa, tak samo jak lekarze, którzy głośno się wypowiadają w tematach zdrowia, ogrodnicy na temat drzew i krzewów, a psychologowie na temat wychowywania dzieci. Poprzez ustawę, która w sposób uznaniowy pozwala na usuwanie z zawodu sędziów i zabieranie im głosu, Polacy będą zdani na polityków, którzy chcą się stać ekspertami w tematach prawnych. I trzeba powiedzieć wprost: chodzi o to, żeby politycy mieli wpływ na to, jaki będzie wyrok w sprawie, a my nie zgadzamy się, żeby ktokolwiek manipulował procesami sądowymi. Nie zgadzamy się na to, aby politycy decydowali o treści wyroków wydawanych w Polsce. Szliśmy razem z obywatelami naszego kraju, ale też ogromnym gronem gości z wielu krajów UE. To jest wydarzenie bez precedensu. Marsz tylu sędziów z całej Europy w geście solidarności z krajem, w którym zagrożona jest praworządność, pojawił się po raz pierwszy w historii Unii Europejskiej. Dziękujemy za to!"

  5
  7
 13. 11 stycznia 2020  19:55   KASTA WSTYDU i ŻENADY !!!! (2)   Daniel Edrus

  KASTA WSTYDU i ŻENADY !!!!

  21
  7
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 12 stycznia 2020  03:54   Doprawdy?   GT

   A skąd to wiesz? I dlaczego używasz bardzo obraźliwych i krzywdzących słów? A jak ktoś Ciebie poda do sądu za hejt i pomówienia w tym Twoim wpisie to do kogo będziesz leciał by Ciebie w tym sądzie bronił? Do nikogo bo uważasz że prawnik to kasta, wstyd i żenada?

   3
   9
  • 11 stycznia 2020  20:15   Ty Daniel   NN

   Sam to wymyśliłeś pajacu, czy ci za to płacą? Wiesz kim jesteś? Kolejnym pajacem któremu Kaczyzm wyprał mózg!

   5
   9
 14. 11 stycznia 2020  19:50   Trójca: Kartofel, Zero i Krzywousty mają taki plan: (1)   Antek Brzózka

  Podporządkować sobie prokuratorów i sędziów, ci którzy się nie dadzą dostaną wilcze bilety. No i wtedy kiedy "sprawiedliwość" zawsze będzie po stronie tej bandy, wezmą za mordy obywateli. Daliście władzę tym ..............., to teraz macie, ale ślepia się otworzą dopiero wtedy kiedy nie będzie ani pracy, ani żadnego " " coś tam" !

  9
  15
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 11 stycznia 2020  20:51   100% w punkt !   Halina

   Raczej BANDA TROJGA niż trójca, Koślawy Dyktator- Srebrny Deweloper plus pretorianie. Mam nadzieję, że Marian z NIK-u w odpowiednim czasie dobierze im się do skóry.

   6
   7
 15. 11 stycznia 2020  19:46   "W Chojnicach mamy naprawdę dobrych sędziów"   Tomasz

  Nie rozśmieszaj mnie, niektórzy z nich przyklepuje bezczelne "zagrywki" firm windykacyjnych", tym samym pomagając okradać ludzi z pieniędzy, na bardzo duże kwoty. Sam jestem ofiarą tych praktyk i wiem co mówię. Długi trzeba spłacać, to oczywiste, ale nie grając tak w ... z obywatelami, naliczając im 20krotnośc początkowego zobowiązania milcząc przez prawie 17lat, gdzie w uzasadnieniu firmy windykacyjnej jest kłamstwo o skutecznym doręczeniu nakazu. Udowodniłem, sędzia widzi.....a i tak staje po stronie tych złodziei! Czy o to w w tym chodzi, komornik czy sędzia......każdy ma w tym swoją "działkę"?

  15
  3
 16. 11 stycznia 2020  19:17   Chojniczanin   Chojniczanin

  Witam was ja uważam, że trzeba zmieniać prawo ale z głową, a nie tylko, aby coś zmienić, podporządkować sędziów władzy. Te planowane zmiany są naprawdę nietrafione. Musimy dbać o sąd, sędziów. W Chojnicach mamy naprawdę dobrych sędziów, docenimy ich przychodząc na tego typu manifestacje. Ich niezależność jest najważniejsza. Nie mozna sędziów straszyć dyscyplinarkami, obrażać, zamykać im ust. Pozdrawiam chojniczan

  6
  16
 17. 11 stycznia 2020  18:42   ...   anonim

  komentarz usunięty przez moderatora

  4
  4
 18. 11 stycznia 2020  18:14   Wesprę cokolwiek (1)   Janusz Pert

  Nie oglądam TV, nie jestem za PiS, lecz w tej kwestii TAK. Coś musi się zmienić by rozwalić obecny układ, dlatego wesprę każdą inicjatywę która będzie mogła coś zmienić w tej kwestii. Żyje już 60 lat na tym świecie i nie jedno z poczynań tej kasty widziałem.

  21
  6
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 11 stycznia 2020  19:41   Nie oglądasz PIS-TV   NN

   Więc sam z siebie jesteś walniety w czerep, bo tak jak ta telewizja pier....... o kaście i układach! Idź się pomódl o rozum.

   4
   8
 19. 11 stycznia 2020  18:07   Do Janusza Perta (2)   FGJK

  Ale PiS nie zniesie windykacji i nie zniesie komorników, nie ma takich planów i nigdy takich planów nie zapowiadał. Bo PiS to jest rząd kapitalistyczny. "Zaoranie kasty" takie Twoje stwierdzenie, świadczy że masz wyprany mózg przez rządową tubę tv i ziejesz nienawiścią i brakiem szacunku, również a przede wszystkim dla siebie samego, Twojej rodziny, dzieci i wnuków oraz współpracowników, sąsiadów i współmieszkańców. Ciekawe czy będziesz tak szczęśliwy kiedy zamkną Twoje granice Schengen, wyrzucą Polaków z pracy w UE, Chojnice nie uzyskają węzła transportowego, Ty stracisz pracę bo cła wyeliminują małą Polskę z rynku UE, a ceny żywności skoczą niebosiężnie z braku wysokich dopłat UE i zamknięcia rynków dla rolników. Stuknij się człowieku w głowę i przemyśl co bajdurzy i przygotowuje obecny rząd.

  3
  17
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 12 stycznia 2020  09:43   Następny bajkopisarz ...   tow.Czarzasty

   Następny bajkopisarz mówiący o wyjsciu z UE.Wez sie gfamoniu ogarnij.

   3
   2
  • 11 stycznia 2020  18:48   Niesamowite....   Mx

   Jak masz w tym cymbale na*****ne.

   6
   3
 20. 11 stycznia 2020  17:54   Wstydu nie macie! (2)   Janusz Pert

  Mdli mnie jak widzę te ich protesty, To jest jedyna rzecz z jaką jestem za PiS, mam nadzieje że zaorają tą całą kastę razem z korzeniami! Ilu ludziom w komitywie z firmami windykacyjnymi, komornikami i wyrokami z D...zniszczyliście życie?...wy już dobrze wiecie! Ha Tfu na was!

  20
  6
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 11 stycznia 2020  18:16   Dla was chojnickich lewaków ...   anonim

   Dla was chojnickich lewaków kto jest za zaoraniem obecnego układu to musi być z PiS i ogląda propagande z TV. Życie nie jest czarno-białe wiesz, wielu z nas widzi co się dzieje!

   9
   3
  • 11 stycznia 2020  18:12   To po co siedzisz zgniły przed telewizorem   Henryk

   Przewietrz głowę to ci mdło nie będzie z lenistwa.

   3
   9
 21. 11 stycznia 2020  16:54   a po marszu , ..czas do ... (6)   Wnuk Ubeka i donosiciela.

  a po marszu , ..czas do dobrej knajpy na wino i cygara oraz na długie rozmowy o polityce.A lemingi będą starczec jak kołki w płocie i marznąc ZACZNĄ skandowac ..PROSTYTUCJA, PROSTYTUCJA. Elitka w knajpach popatrzy, pokiwa mądrą głowką, usmiechnie się, da przyzwolenie na papierosa i zachęci lemingozę do dalszych prosestów w obronie sędziów i tez tych od wiertarek, batonów, kasy zaiwanionej z lady, w obronie pijaków i nierobów , a zwłaszcza tych którzy są na telefon i bronią jedynie słusznej op(ozy) cji i ludzi skrzywdzonych przez faszystów Kaczynskiego np.Najsztuba opozycyjnego działacza praw człowieka:) . No to synowie Ubecji ich wnuki oraz lemingi- do b(Gn)oju . Z proletariackim pozdrowieniem tow.Czarzasty

  21
  5
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 12 stycznia 2020  09:47   Mec .cos tam, coś tam-ty ...   tow.czarzasty

   Mec .cos tam, coś tam-ty wiesz co ty i tow.czarzasty mozecie mi zrobic??? no, cymbal zrozumiał? a jak nie to do szkoły.

   2
   1
  • 11 stycznia 2020  21:09   Pan Czarzasty został poinformowany   Mec. S. Ch.

   o twoim wpisie, / a właściwie dwa twoje wpisy zostały mu przesłane/ Teraz spokojnie poczekaj na wezwanie, najpierw na przesłuchanie, a następnie do sądu. To będzie kosztowna nauczka dla ciebie oraz ostrzeżenie dla tych którzy zechcą pójść w twoje ślady. Miłej nocy.

   2
   6
  • 11 stycznia 2020  20:59   Jak to było???...nie ...   tow.Czarzasty

   Jak to było???...nie płacz(c)ie na tv bo nie musicie, zmienimy ustawe , czekaj czekaj..., kto to mówił??:)ach to ten co go merkel po karku klepała i zatrudniła w PE na stanowisku szatniarza aby Junkerowi marynarke podawał a jej buty czyscił:)Taaa ten gostem wielki magik okradł nie tylko tv ale i kazdego z nas .. , oczywiscie z wyjatkiem lemingów, ubecji i ich wnuków, zajumał tak cos koło 150mld z Ofe, taki gospodarz z niego był, ze o innych wielkich dziełach lubiącego byc poklepywanym po plackach i karku nie wspomnę.Zatem te 2 mld.zł, sa po to aby nie było drugiego TVN, TVN24 i innych wymiataczy mózgu.Dlatego jest TVp która zawsze jest telewizją promujacą władzę , niezaleznie z jakiej opcji jest .No to napisałem, inteligentny zrozumie , cielę będzie dalej ssac TVN. A ten drugi gamon pisał cos o telegrafie, wiesz gamoniu ja nie pamietam , miliony nie pamietaja co Kaczka miała za biznes 30 lat temu, ale wiem ze NIEZALEZNY SĄD SPRAWĘ ODDALIŁ, CZY WRĘCZ UMOZYŁ.Zgadza sie patafianie? Poszperaj u Mr.Google ten gośc odpowie ci na to twoje głupkowate zapytanie ,a co do rydzyka?Nie wiem nie interesuje mnie , zapytaj mocherowej sąsiadki lub idz do księdza, to jego działka.Zatem gamoniu ogarnij sie i włącz myslenie lub udaj sie na nocne czuwanie przed sąd rejonowy na ul.Młynskiej.Nie zapomnij wziązc gromnicy bo licze ze twardy z ciebie gostek i postoisz tak co najmniej do poniedziałku rano. Z partyjnym pozdrowieniem-tow,czarzasty

   5
   2
  • 11 stycznia 2020  18:11   Do Józia....   Jjjjj

   Tylko że Ty piszesz o ludziach co w grobie są. I znowu potykasz się o swoje nie przemyślone emocje napakowane złością nieprawdy oficjalnej telewizji reżimowej. Na którą dopiero co przeznaczył Twój rząd 2 miliardy złotych, by nie dodać do tego ich skok gangsterski na nasze emerytury, których już nie dostaniemy.

   4
   4
  • 11 stycznia 2020  18:04   TW Balbina jak zawsze w ...   józio

   TW Balbina jak zawsze w obronie stalinowskich komunistów.

   8
   3
  • 11 stycznia 2020  17:45   O kim ty k**** piszesz?   TW-Balbina

   Wypuścili cię z wariatkowa, czy uciekłeś? Wiertarki, batony? Może napisz o tych twoich "prawych i sprawiedliwych", napisz o ich przekrętach, tylko zacznij od początku, czyli od spółki "Telegraf" którą bracia przekręcili, a zakończyć możesz na takim tworze jaki wymyślono dla prania kasy czyli PFN, tam się pompuje miliony, tak samo jak pompuje się miliony w imperium starego szamana z Torunia. Tutaj masz pajacu pier***** swoich złodziei, a nie wypisujesz durnoty jak papuga, których napakowała ci do łba TV-PIS. Zrozumiałeś ofiaro losu i własnej durnoty?

   3
   8
 22. 11 stycznia 2020  16:51   Nie chojniczanie!!!   Dowgird

  Nie wypowiadaj się za chojniczan tylko za siebie i sobie podobnych. Kto ci udzielił prawa wypowiadania się za mnie?

  15
  4
 23. 11 stycznia 2020  15:38   W Warszawie pierwszy na tym ...   cecylia

  W Warszawie pierwszy na tym spędzie zameldował się Najsztub. Śmiać się czy płakać.

  19
  6
 24. 11 stycznia 2020  13:38   Utrata przez Polskę prawa głosowania w EU i wyrzucenie nas z Unii wiszą na włosku   Ewa

  a część wpisujących "chojniczan" tutaj nie jest wcale chojniczanami. Dla chojniczan to znaczy nie powstanie dworca autobusowego, nie wyremontowanie dworca kolejowego, nie zmniejszenie smogu, a dla rolników okolicznych wycofanie wielkich dotacji na rolnictwo i przeogromny wzrost cen żywności dla nas. Głuptasku "chojniczanie" czy chcesz aby na pewno tego? Jeśli tak, to jesteś kamikaze. My nie!

  5
  19
 25. 11 stycznia 2020  12:35   SEDZIOWE WEZSCIE SIE DO ... (1)   JARCEWO LASEK MIEJSKI CZEKA WOLONTARIUSZY

  SEDZIOWE WEZSCIE SIE DO ROBOTY ZA TEN UKLAD BIZNESOWO POLITYCZNY HOSPICJUM SPALONEGO

  23
  11
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
 26. 11 stycznia 2020  12:28   W MARSZU TYSIĄCA TÓG idą dziś środowiska wszystkich prawników, nie tylko sędziów (7)   Rafał

  oraz społeczeństwo i organizacje. Idą prawnicy, radcy prawni, adwokaci czyli ci którzy, jeśli zajdzie taka Twoja potrzeba (oby nie) będą bronić w sądzie Twoich praw pracowniczych jak nie wypłacenie pensji i nie postępowanie wg norm bezpieczeństwa, ubezpieczenia auta, i kiedy następna nawałnica zerwie tym razem dach z Twojego domu, a ubezpieczenie odmówi Tobie. To jedne z ogromu przykładów podstawy Twojej wolności i jej egzekwowania. Idą więc tacy prawnicy, których zatrudniają np. takie rodziny by bronić praw pacjenta i jego bezpieczeństwa- chojniczanie dopiero co poznali to na własnej skórze bo zginęli bezbronni pacjenci hospicjum. Wpisy na tym forum pokazują, że ktoś robi specjalnie wpisy nie adekwatne i nieprawdziwe do rzeczywistości egzekwowania naszych praw. A jeżeli ktoś pisze, jak poniżej, że Polska jest w Unii Europejskiej od zawsze... to o czym tu rozmowa, i skąd zabłąkał się taki człowiek?

  12
  11
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 11 stycznia 2020  13:46   Do Anonima   F

   Ciekawe czy w robocie i przy żonie czy dziewczynie taki zuch i mądry jesteś?

   2
   4
  • 11 stycznia 2020  13:44   Do Anonima - o! narodowiec jeden się znalazł, co dzieli   L

   ludzi na naszych i nie naszych i na lepszych i na gorszych? W Polsce każdy jest u siebie, to nie kraj i nie miasto na wyłączność jednej grupy, którą Ty sobie "strzępiąc słowami gębę" uzurpujesz.

   3
   2
  • 11 stycznia 2020  12:50   Do F, to ty obrażasz ludzi ...   anonim

   Do F, to ty obrażasz ludzi ich wyzywając, a swoją drogą jakie masz pochodzenie? bo polskie chyba raczej nie, to, że mówisz tym językiem nie oznacza, że jesteś nasz

   6
   3
  • 11 stycznia 2020  12:46   Do Anonima - bełkot hejtera i trolla   F

   Bełkot hejtera i trolla. Twój wpis jest nieważny i obrażający. Więc nieprawdziwy.

   4
   3
  • 11 stycznia 2020  12:44   Rafałku,jakoś mi się żal ...   anonim

   Rafałku,jakoś mi się żal zrobiło, tak się przejmujesz, to masz jeszcze to na pokrzepienie. Prowadzący stado na rzeź starają się utrzymywać je w maksymalnym spokoju. Stąd też polskojęzyczne media pełne są „normalności i spokoju”. Żadnych „ekstremalnych poglądów”, żadnych „teorii spiskowych”!! Te są tylko dla obłąkańców, a nie dla „rozumnych Polaków”. Publikatory ukazują wizerunek życia w „dostatniej i suwerennej” Rzeczypospolitej, jako pasmo „rozwoju i sukcesów”, „awansu cywilizacyjnego” i „szans dla wszystkich ”.. A to na dodatek w potokach manny z nieba w postaci „dotacji unijnych”. Raj jest tuż, tuż, za rogiem! Jedyne zagrożenie dla tego „raju” stanowi Rosja, której szpony już zaciskają się na gardle III RP. Na szczęście kilkuset dzielnych żołnierzy NATO obroni Ją przed tym nieobliczalnym wrogiem!

   3
   5
  • 11 stycznia 2020  12:37   Bełkot lewacki, a może ...   anonim

   Bełkot lewacki, a może powiesz, że nasz kraj jest wolny i demokratyczny?

   3
   6
  • 11 stycznia 2020  12:35   Retoryka pracownika sądu na ...   anonim

   Retoryka pracownika sądu na 100 proc.

   5
   5
 27. 11 stycznia 2020  10:32   Nowe idee   STOP Protestom

  nowosci same i nowe idee, na pozor lepsze zycie choc wszystko ma doprowadzic powolutku do ruiny :) Niezawisla jeszcze Polska, lecz zawistna nasza troska,już niestety drodzy Obywatele

  5
  7
 28. 11 stycznia 2020  10:31   Mnie ciekawi czy na ulicę ...   BARON

  Mnie ciekawi czy na ulicę wyjdą sedziowe E - sądu z Lublina, którzy wydają nakazy zapłaty lawinowo bez możliwości obrony, jak powiedział jeden z studentów tam trafiają miliony pozwów, które oni podbijają pieczątką lawinowo bez żadnego rozpatrywania, komu to służy i kto za tym stoi nietrudno się domyślić

  15
  7
 29. 11 stycznia 2020  10:26   W Europie to my jesteśmy od ... (2)   Zenek

  W Europie to my jesteśmy od początku powstania naszego państwa

  21
  6
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 11 stycznia 2020  12:48   Być w Europie to znaczy ...   anonim

   Być w Europie to znaczy położenie geograficzne i tu jesteśmy od zawsze, a ten głupi slogan jest już wyświechtany, podobnie jak ta cała UE

   7
   4
  • 11 stycznia 2020  12:45   Czyli od kiedy?   AO

   i w której? Przeczytaj tekst dokładnie bo chodzi o Unię Europejską. I co to znaczy BYĆ W EUROPIE?

   4
   8
 30. 11 stycznia 2020  10:21   Jacy oni są dwulicowi, ...   anonim

  Jacy oni są dwulicowi, odwołują się do obywateli, a moja sprawa ciągnie się kilka lat i wobec twardych dowodów końca jej nie widać

  20
  8
 31. 11 stycznia 2020  10:20   Hehehe idąc w togach łamią ...   anonim

  Hehehe idąc w togach łamią prawo, ale kto im co zrobi, bo oni byli nietykalni i za nic nie odpowiadali, jak ma się to zmienić to robią protesty, ciekawe czy za te togi ich ukarają? Mam nadzieję, że tak

  20
  9
 32. 11 stycznia 2020  10:17   Dlaczego ktoś wypowiada się ... (2)   Perełka

  Dlaczego ktoś wypowiada się w imieniu chojniczan? Nie życzę sobie tego, aby mi przyklejać łatkę, bo akurat w tym temacie mam odmienne zdanie.

  20
  7
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 11 stycznia 2020  12:34   A kto mówi, że wszyscy chojniczanie?   F

   I dlaczego Ty uważasz, że tylko Ty jesteś chojniczaninem a inni nie, chociaż są? Prawo do wielu poglądów i opinii i ich wyrażania gwarantowane jest konstytucyjnie. Ty nie przyjdziesz i tym pokażesz, że masz inna opinię i tyle. Nikt Tobie nie każe przyjść.

   6
   6
  • 11 stycznia 2020  10:56   I tu się zgadzam,dlaczego ...   Anonim

   I tu się zgadzam,dlaczego ktoś mówi za wszystkich chojniczan.W trakcie tego marszu zobaczymy ile jest tych popierających.

   11
   7
 33. 11 stycznia 2020  10:12   Wszystko w temacie tym ... (3)   anonim

  Wszystko w temacie tym bardziej, kto wpadł na ten pomysł. Organizowany przez KOD Marsz Tysiąca Tóg, w czasie którego środowiska sędziowskie – w tym także część sędziów ubranych w togi – zamierzają protestować przeciwko ustawie o apolityczności sędziów. Jak wskazuje sędzia Maciej Nawacki, używanie go na politycznej manifestacji jest niezgodne z prawem. Rzeczywiście, zgodnie z przepisami sędzia używa „stroju urzędowego”, jakim jest toga, „na rozprawie i posiedzeniu (...) w budynku sądu”.

  19
  9
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 11 stycznia 2020  14:15   Co to   Anonim

   Co to za barany chodzą

   5
   4
  • 11 stycznia 2020  13:03   GT, ja mam gdzieś to co ...   anonim

   GT, ja mam gdzieś to co piszesz, po kilku sprawach wiem jak ta machina dziala, szkoda ze przypominacie jacy jestescie dobrzy i sprawiedliwi jak ktos wam kark nagnie

   7
   4
  • 11 stycznia 2020  12:17   Środowiska wszystkich prawników, nie tylko sędziów   GT

   również tych, którzy, jeśli zajdzie taka Twoja potrzeba (oby nie) będą bronić w sądzie Twoich praw pracowniczych jak nie wypłacenie pensji, ubezpieczenia auta, i kiedy następna nawałnica zerwie tym razem dach z Twojego domu, a ubezpieczenie odmówi Tobie. To jedne z ogromu przykładów podstawy Twojej wolności i jej egzekwowania.

   7
   7