Chojniczanie przenocują tczewian

Za tydzień do Chojnic przybiegną mieszkańcy Tczewa, którzy w ten sposób zbierają fundusze na budowę Zielonej Strefy Relaksu. Akcję sztafetowego biegu charytatywnego zainicjowali nauczyciele i rodzice ze Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie

Trasa biegu sztafetowego biegu charytatywnego zainicjowanego przez nauczycieli i rodziców ze szkoły specjalnej w Tczewie.   |  fot. screen siepomaga.pl

Postanowili oni, że chcą zebrać środki, ale też chcą dać coś od siebie i biegiem reklamują całą akcję. Do Chojnic przybiegną za tydzień. Na płycie Starego Rynku powinni zameldować się tuż po godz.17.00. Całą akcję wspiera mistrz Polski w biegach na różnych dystansach Arkadiusz Gardzielewski.

Gości chcą na rogatkach miasta przywitać miejscowi biegacze. Ci, którzy chcieliby wspomóc akcję mogą wrzucić parę groszy do skarbonki w ratuszu lub przyjść za tydzień na Stary Rynek. Chojnice wspomogą również uczestników akcji noclegiem – w bazie ChKŻ w Charzykowach.

Trasa wyznaczona przez organizatorów biegnie z Tczewam.in. przez Starogard Gdański, Chojnice, Człuchów, Bytów, Lębork, Kartuzy, Kościerzynę, Skarszewy do Tczewa. Więcej o akcji tutaj: https://www.siepomaga.pl/zielonastrefarelaksu oraz w materiale wideo mówi Roman Guzelak z Promocji Regionu Chojnickiego.

(olo)

Zapisz