Chojnickie Studio Rapsodyczne w Niemczech

Dziś premiera "Oskar und die Dame in Rosa" w Niemczech, w Amberg. Niemieckie gazety już zapowiadają to wydarzenie. 5 intensywnych dni. Dużo ciekawej pracy z aktorami w języku niemieckim - poinformował Grzegorz Szlanga.

Scena ze spektaklu, o którym poinformowała również prasa niemiecka.   |  fot. Peter Ringeisen

Nasz spektakl - "Oskar und die Dame in Rosa" (marz, april), reżyseria: Peter Ringeisen, Grzegorz Szlanga. Świetna, ciekawa praca. Moja pierwsza w języku niemieckim. Dziś sprawdzimy, co się sprawdza w kulturowym kontekście niemieckim, a co nie. Przekonałem się też, co to znaczy pracować z kimś nad reżyserią.

Dopełnialiśmy się. Peter pilnował też tekstu. (Technika oświetlenia - płynna, mega sprawna, po raz pierwszy czuję, że nie muszę się tym w ogóle przejmować). Jest w spektaklu kilka błędów, których nie zdążyliśmy wyrugować z braku czasu - mieliśmy w zasadzie pięć dni, żeby stworzyć strukturę spektaklu, i zadbać o aktorów. 

Dziewczęta bardzo zdyscyplinowane. Czasami kwestionują nasze wybory, ale to oznaka zaangażowania. W środę był kluczowy dzień. Ostatnie poprawki w tekście, no i sposobie grania. (Trzeba było przypomnieć, co to jest "bewusste Entscheidung").  To na pewno dla nich było trudne, bo w czwartek grały dwa spektakle, a ledwo mogły się poczuć dobrze w tej strukturze. Pierwszy spektakl będzie sprawdzianem, drugi już powinien być po naszej myśli. 

Grzegorz Szlanga

Zapisz

  1. 12 kwietnia 2019  13:42   dzięki takim jak szlanga ...   anonim

    dzięki takim jak szlanga chojnice znane sa w polsce a teraz i za granica

    7
    0
    Odpowiedz